Валентина Шемчук: «Збирай любов краплину до краплини!..»

Вона як Лесина Мавка «в серці має те, що не вмирає»: любов, духовність, віру. Усе це – в погляді, рухах, думках, учинках, діяльності. Про неї говорять із захопленням, у неї просять допомоги, дослухаються до її порад. Зовні – тендітна, ніжна, з чарівною посмішкою на вустах. У душі – тверда й незламна, мужня й наполеглива. Справжня патріотка: без пафосу й фальші – щира й надійна. Нею пишається полтавська громада. Вона – гордість країни. Її пошановує світова спільнота. Серед останніх квітучих травневих днів є один особливий – день її народин.

11

Валентина Шемчук – заслужений працівник культури України, двічі переможець Всеукраїнського конкурсу музейних працівників «Центр розвитку музейної справи», лауреат премії імені Панаса Мирного Полтавської обласної ради та Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання», член Національної спілки журналістів України, голова Полтавського обласного відділення Міжнародної організації «Жіноча громада», депутат Київської районної в місті Полтаві ради V скликання. Науковець, літератор, краєзнавець.

10

Валентина Шемчук – пошуковець, дослідник, публіцист. Безцінні наукові розвідки, ґрунтовні праці про тих, чиї імена пов’язані з національною ідеєю, та про трагічні події, які тоталітаризм свідомо намагався стерти з історичної пам’яті українця.

9

Цікаві творчо-пізнавальні програми пані Валентини гуртують, навчають та виховують молодь. Як автор та ведуча мистецьких свят зачаровує з першої хвилини, коли починає говорити. Її манера спілкування з глядачами та слухачами – проста й водночас вишукана – привертає аудиторію й тримає у своєму полоні до останніх слів.

Важливі аспекти діяльності Валентини Шемчук: відкриття десятків меморіальних дошок і пам’ятних знаків на пошану Великих Українців у Полтаві, Берліні, Абазівці, Львові, Гадячі, Тбілісі, Миргороді, Переяславі-Хмельницькому… За нові міжнародні ініціативи й вагомий особистий внесок у розвиток співпраці із закордонним українством нагороджена Подякою Посла України в Німеччині Андрія Мельника. Одним із важливих для Валентини Шемчук став багаторічний патріотичний спільний із бібліотекою-філією № 3 Полтавської міської централізованої бібліотечної системи проєкт «У ріднім місті – рідні імена». Невичерпна енергія та творчість пані Валентини сповнені любові до людей і від людей. Палкі її бажання допомогти всім і кожному, турбота про ближнього. Вона тримає передній стрій разом із товаришами-волонтерами.

Про Валентину Шемчук пишуть удячні земляки, однодумці-колеги. Її професійна, громадська та доброчинна діяльність стала об’єктом науково-дослідницьких, пошукових та творчих робіт талановитих учнів – членів Малої академії наук України та учасників всеукраїнських конкурсів учнівської творчості. Стрічку «Герой нашого часу», яка стала одкровенням для глядачів, створила читачка бібліотеки-філії № 3 учениця Семенівського навчально-виховного комплексу № 1 імені М. Хорунжого Наталя Календар. Випускниця цього ж НВК Вікторія Чернецька з творчою роботою «Про найдорожче – про Неї», де щиро захоплюється жертовною працею Валентини Шемчук, має перемогу у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості, юна авторка написала також про пані Валентину есе «Діяти по-європейськи», яке було представлено на Всеукраїнському конкурсі учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченому Лесі Українці (творчий керівник – Зоя Заложчик). Старшокласник Полтавської загальноосвітньої школи № 8 імені Панаса Мирного Олег Дергалюк за роботи «Валентина Шемчук. Становлення та розвиток громадянського суспільства Полтави» й «Живе лиш той, хто не живе для себе, хто для других виборює життя» посів друге місце у Всеукраїнському конкурсі «Об’єднаймося, брати мої!» та перші місця в міському й обласному конкурсах МАН (творчий керівник – учитель історії Ірина Рева).

Дорога Валентино! Із прийдешніми народинами! Хай ці слова будуть нашим щирим зізнанням Вам у незмінній прихильності й вітальним адресом з нагоди найпрекраснішого дня, коли Ваша усмішка осяяла цей світ.

Зоя Заложчик,

учитель української мови та літератури

Семенівського НВК № 1 імені М. Хорунжого,

лауреат обласної премії імені Володимира Степанюка

Наталя Онищенко,

завідувачка бібліотеки-філії № 3

Полтавської міської ЦБС,

фіналістка Програми «Відкритий світ»

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа