Свято Героїв в українській домівці Елленвіль, США

Ellenville2018-1

Днями в Oselia CYM Ellenville Camps, що в Нью-Йорку, відбулось “Свято Героїв”. Понад 100 молодих українців з Канади та США – члени Українсько-Американської молодіжної асоціації – зібрались, аби об’єднати зусилля в праці на користь України.

Сергій Кузан, заступник Керівника Проводу Вільні Люди, взяв участь у заході і виступив перед громадою. Він розповів про реальні сучасні виклики України, які українці по всьому світі мають усвідомлювати та ефективно протидіяти їм.

kuzan-Ellenville2018

“Українська держава опинилася перед обличчям російської агресії. Російська гібридна війна має декілька майданчиків, на кожному з яких ведеться активна боротьба. Це є економічна сфера, політична, інформаційна, гуманітарна і так далі. Одним із найбільш загрозливих злочинів, які чинить РФ, є дискредитація України в очах світу. Також не меншою загрозою є поступовий та системний реванш олігархічно-колоніальної системи в Україні. Олігархи та їхні інтереси продовжують домінувати в політиці, економіці, медійному просторі. У цих реаліях найголовніше завдання – це консолідація суспільства та єдність українців по всьому світу. Бо в такий важливий час тільки єднання допомагає вистояти перед сильним агресором, який хоче нашого упадку. Питання України – це не лише питання внутрішньої війни, а й питання безпеки для всього вільного світу. Ми – та країна, яка стримує російську агресію, є щитом від “русского міра”, – зазначив Кузан Сергій.

За його словами, участь у подібних заходах складно переоцінити. Адже побудова вільної і сильної держави, голос якої чутиме весь світ – завдання довгострокової перспективи.

“Важливо мислити стратегічно, прораховувати кроки наперед – а значить, готувати молоде покоління, що стане авангардом української держави і працюватиме на її користь, – переконаний Сергій Кузан.

Ellenville2018-2

Цьогорiчне Свято Героїв було присвячено наступним рiчницям: 80-лiттю вбивства голови ОУН полк. Євгена Коновальця; 100-лiттю проголошення Української Державности; 100-лiттю бою пiд Крутами; 100-лiттю проголошення Захiдно-Української Народної Республiки; 85-лiттю Голодомору-геноциду українського народу; 80-лiттю вiд дня народження видатного українського поета Василя Стуса; 70-лiттю прийняття Конвенцiї про запобiгання та покарання злочину геноциду; 70-лiттю прийняття Загальної Декларацiїправ людини. За давньою традицiєю кожного року це свято органiзовує Головна Управа Органiзацiї Оборони Чотирьох Свобід України.

Опубліковано Громадське життя.