Створена петиція на присвоєння Героя України Євгену Коновальцю

konovalecMain

Відповідна петиція розміщена на сайті петицій до президента України

Screenshot at 2021-02-17 15-31-25Також автори ініціюють процес перепоховання його праху з міста Роттердам (Нідерланди) на територію України.

Євген Коновалець — видатний політичний та військовий діяч України, полковник Армії Української Народної Республіки (УНР), командир Січових Стрільців, засновник та комендант “Української військової організації” (УВО), засновник та перший голова “Організації українських націоналістів” (ОУН).

Він брав активну участь у національно-визвольних змагань 1917-1921 років. Сформував один з найбільш боєздатних загонів у Армії УНР – корпус Січових Стрільців. Підрозділ на чолі з Коновальцем проявив себе у захисті столиці від більшовицького Січневого повстання, боях за Київ та чисельних бойових операціях проти “білої” та “червоної” російських армій.
Після поразки національно-визвольних змагань продовжив боротьбу за українську державність. У 1920 році заснував Українську Військову Організацію, яка стала координаційним центром підпільної боротьби на території України. Згодом поповнена свідомим молодим активом та інтелігенцією, організація стала фундаментом для створення у 1929 році політичної партії ОУН, першим головою якої одноголосо було обрано Євгена Коновальця. Діяльність ОУН була направлена на об’єднання України та визволення її від окупаційних режимів. Під керівництвом Євгена Коновальця виховалось покоління патріотів, що створили Українську Повстанську Армію, яка 15 років вела боротьбу за Незалежність.

Євгена Коновальця було вбито 23 травня 1938 р. у Роттердамі агентом Павлом Судоплатовим у результаті спецоперації окупаційної влади Радянського Союзу. СРСР вбачав в обличчі Коновальця людину, яка здатна відокремити Україну від держави-окупанта та здобути незалежність.
У Роттердамі й похований полковник, де кожен рік офіційні представники посольства України у Нідерландах вшановують пам’ять нашого героїчного співвітчизника.

В XXI ст. українці продовжують свою боротьбу з Росією — тим самим ворогом, тільки з новою назвою. З тою державою, яка продовжує використовувати таку ж політику стосовно України, як і Радянський Союз. Але як і в XX ст. під впливом Євгена Коновальця виховувалась молодь, яка стала лідерами у боротьбі проти нацистських та радянських окупантів, так і зараз майбутня еліта бере собі за приклад полковника УНР.
Він є фігурою, що єднає всі покоління українців — від старого, що боролося за незалежність на чолі з Коновальцем та іншими визначними діячами XX ст., та аж до сучасників — воїнів, які сьогодні воюють з агресором на Сході України, відстоюючи вже здобуту незалежність та територіальну цілісність нашої держави, та загалом усіх співвітчизників, які безпосередньо відчувають окупаційну політику Російської Федерації.

Зараз Євген Коновалець має деякі вшанування на місцевому рівні, але немає загальнодержавного визнання як до прикладу інші борці XX ст. – Степан Бандера, Роман Шухевич, Августин Волошин, Василь Стус, В’ячеслав Чорновіл, Левко Лук’яненко, Степан Хмара та багато інших.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа