Під тиском громадськості Міносвіти відновило гриф на курс «Основи сім’ї»

Знімок екрану як 2020-05-03 19-25-15

30 квітня 2020 року Інститут модернізації освіти МОН поставив крапку у тривалій історії навколо блокування курсу «Основи сім’ї», офіційно повідомивши її автора А.Буковинського, що відновлено схвалення програми (гриф) і вона може тепер знову викладатися.

Нагадаємо, що 25 листопада 2019 року Міністерство освіти України призупинило дію грифу (схвалення) освітнього комплексу «Основи сім’ї» для учнів 10-11 класів для використання у закладах загальної середньої освіти на підставі звернення групи з кількадесят батьків та висновків якихось 5 громадських експертів, замовлених ліберальними силами.

Дана ситуація сколихнула всю Україну і понад 10 тисяч людей, серед яких батьки учнів, директори шкіл, вчителі та психологи, підписали численні звернення до Міносвіти з проханням підтримати курс “Основи сім’ї” та не позбавляти його грифу. Зокрема, 76  депутатів Верховної Ради України на чолі з депутатом-християнином Віктором М’яликом підписали звернення до Міністра освіти України на захист даної програми. Завдяки цим крокам вдалося зупини спроби всупереч закону ліквідувати даний курс.

Після зміни Уряду вдалося налагодити плідний діалог, напрацювати всі поправки та подати їх до Міносвіти. 9 квітня 2020 року відбулося засідання науково-методичної комісії з проблем виховання дітей та учнівської молоді Науково-методичної ради з питань освіти МОН. Згідно протоколу №2 комісія ухвалила «Відновити дію схвалення для використання у закладах загальної середньої освіти освітнього комплексу «Основи сім’ї» для учнів 10-11 класів (автор Буковинський А.Й.) за умови перевидання. 30 квітня 2020 року Інститут модернізації освіти МОН поставив крапку у тривалій історії навколо блокування програми «Основи сім’ї», офіційно повідомивши її автора А.Буковинського, що відновлено схвалення програми (гриф) і вона може тепер знову в викладатися.

Джерело

Опубліковано Громадське життя.