Нацрада має позбавити «Інтер» ліцензії

unnamed(20)

З такою вимогою Вільні Люди проводили акцію під Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення, де розглядалось питання телеканалу «Інтер». Лише припинення мовлення «Інтера» є єдино можливим рішенням у ситуації із трансляцією програми «Победа. Одна на всех».

Біля входу у будівлю, де відбувалось засідання, «Вільні Люди» тримали банери з написами «Інтер» – на цвинтар!», а також зображенням «облич реваншу», серед яких – Дмитро Фірташ і Сергій Львовчкін, власники телеканалу «Інтер».

unnamed(18)

«Пікет є абсолютно мирним: хочемо привернути увагу громадськості, журналістів, медійників до антиукраїнської діяльності «Інтера», повзучого реваншу, направленого на дестабілізацію України. Наша позиція – це позиція всього свідомого українського народу, який прагне звільнити не лише українську землю від російських окупантів, а й інформаційний простір» – зазначив Dmytro Zhmailo, Керівник Штабу «Вільних Людей».

Представник «Вільних Людей» Соломія Фаріон звернулась до членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення під час засідання: «Ми вимагаємо позбавити Телеканал Інтер ліцензії і маємо на це достатньо підстав. Трансляція концерту «Перемога. Одна на всіх» вкотре підтверджує, що «Інтер» є пропагандистським каналом: маніпулює фактами і подає спотворену та неправдиву інформацію для поширення російських меседжів. Канал свідомо нагнітає протистояння між групами суспільства щодо поглядів на події Другої світової, насаджує глядачам проросійські погляди та міфи замість того, щоб формувати єдине бачення на трагічні події».

unnamed(19)

Також на засіданні озвучили звернення депутатів і від СБУ про ознаки пропаганди в програмі «Победа. Одна на всех», які суперечать національним інтересам України.

За результатами засідання Нацради, каналу «Інтeр» призначили позапланову перевірку, а саме питання не обговорювали під приводом, що все встановить перевірка. Представників каналу «Інтер» на засіданні не було.

Кампанія «Вільних Людей», направлена на бойкотування «Інтера» – це аж ніяк не утиски свободи слова, про які заявляє у своїх скаргах телеканал. «Інтер» – системний порушник українського законодавства. Нацрада постійно фіксує порушення щодо недотримання мовних квот, транслювання російських артистів, які не визнають анексію Криму, підтримують Росію і т.д. Крім того, за законом, телеканал мав втратити свою ліцензію ще у 2011 році, але, звісно ж, за Януковича ніхто цього би не зробив. У лютому 2016 року «Вільні Люди» вже пікетували суди, в яких розглядались позови проти Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, що неправомірно виділила «Інтеру» частоти на мовлення.

Нагадаємо, 9 травня, напередодні трансляції концерту, «Вільні Люди» пікетували офіс Національних Інформаційних Систем (інформаційний департамент «Інтера»). Андрій Левус, Керівник Проводу «Вільних Людей», подав депутатське звернення до Генерального прокурора України, Голови СБУ, Міністра внутрішніх справ, Голови національної ради з питань телебачення та радіомовлення з вимогою розслідувати ситуацію навколо трансляції концерту «Победа. Одна на всех» на предмет контенту, що становить загрозу національній безпеці України.

Опубліковано Громадське життя.