На Київщині запалала ”Повстанська Ватра”

vatra

Більше 50 юнаків та дівчат з усієї України взяли участь у таборі «Повстанська ватра – 2017», який відбувся під Києвом. Під час заходу молоді люди прослухали лекції про сучасний стан багатовічної боротьби за Україну, дізналися про діяльність українських організацій за кордоном, поспілкувались з громадськими та культурними діячами, істориками, юристами та митцями.

vatra1
Зокрема, серед лекторів цьогорічного табору були: Сергій Кузан (заступник Керівника Проводу “Вільних Людей”), Сергій Рябченко (представник Українського Інституту Національної Пам’яті), Марко Супрун (представник світового українства, засновник волонтерського проекту “Захист Патріотів”), Арсеній “Білодуб” (лідер рок-гурту “Сокира Перуна”), Андрій Середа (лідер рок-гурту “Кому Вниз”), Калина Кардаш (керівник проекту “Друг Героя”), Юрій Микитин (голова Крайової управи СУМ в Америці), Олексій Бежевець (громадсько-політичний діяч, партнер Юридичної компанії «Правовий Альянс»), Дмитро Жмайло (заступник Голови МНК, заступник Керівника Штабу “Вільних Людей”), Микола Ляхович (начальник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту Украіни), Юрій Юзич (громадський активіст, співголова всеукраїнського “Пласту”), Артем Денисов (військовий психолог та голова ГО “Побратими”).
vatra3
Окрім навчання, “Повстанська Ватра” була насичена різними активностями:  учасники розпочинали свій день з руханки, грали у регбі, теренову гру, виконували квест-завдання, грали в інтеграційні ігри, а ввечері збиралися з гітарою біля традиційної ватри.
“Для мене “Повстанська Ватра” – це місце, де молода людина може для себе зрозуміти, для чого їй витрачати свій час на розвиток Української держави. Ті навички та знання, що учасники тут отримують –  завжди знайдуть застосування в повсякденному житті. Згадуючи табір 2016-го року, знаю, що певні лектори дали мені розуміння важливості кожної людини в нашій повсякденній боротьбі за Україну. Моє побажання учасникам на таборі: щоб кожен знайшов те середовище, з яким він стане на шлях покращення України, ну і, звичайно, ми завжди радо запрошуємо вас приєднатися до шляху боротьби Молодіжного Націоналістичного Конгресу”, – зазначає бунчужний табору Валерій П’ятаченко.
Учасники табору зазначають, що отримали не лише нові знання та практичні навички, “Повстанська ватра” дає змогу повірити у власні сили та знайти нових друзів.
“Здивувало, що тут дійсно можуть тебе послухати та почути, відповісти на будь-яке твоє запитання чи дати важливу пораду, в наш час рідко зустрінеш таких людей. На цьому таборі я стала почувати себе більш впевнено, не боюсь висловлювати свою думку. Якщо до табору я розмовляла суржиком, то тепер впевнено буду розмовляти українською!”, –  розповідає учасниця табору Діана Безкоровайна з міста Суми.
vatra2
Захід організували Міністерства молоді та спорту Украіни, Київської обласної державної адміністраціі, ГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» та Фундації Вільні Люди.

Опубліковано Головне, Громадське життя.