27-ий рік незалежності України і сотки тисяч шанувальників у Канаді

Йосиф Сірка

18-ого серпня н.р. в канадському місті Торонто відбулось величаве відзначення 27-ої річниці незалежності України. В цетральному парку, розташованому на території поміж містами Торонто та Міссіссаґа (Centennial Park, Etobicoke), вже з самого ранку збиралися люди, щоб відзначити 27 річницю незалежності України. Це свято проходило під гаслом „100 років визвольної боротьби”, щоб гідно вшанувати вояків різних віськових та організаційних формувань, які боролися за незалежну Українську державу протягом останніх 100 років і далі продовжують відстоювати право українців жити у незалежній державі.

IMG_1552На огородженій території парку розмістилися шатра спонзорів, української різноманітної кухні та окремих організацій, які пропонували свої послуги відвідувачам. А пропонувати було кому, бо, згідно з судженням поліцейських, які доглядади за порядком, тут було до 250-300 тисяч учасників – часто з цілими родинами, дехто закінчував святкування вже після концерту, а дехто пізної ночі після танців та забави.

IMG_1548Головним організатором був Конгрес Українців Канади (відділ Торонто – ucctoronto.ca), який не забув і про тих, які незаконно сидять в російських в’язницях. Під окремим шатром, з великою світлиною Олега Сенцова та світлинами на окремій листівці 52-х ув’язнених українців у РФ, люди висилали картки Сенцову на підтримку.

Тут можна було оглянути та познайомитись і з Мобільним Шкільним Класом Голодомору – 13 метровим автобусом (Ноlodomor Mobile ClassroomHMC), який від початку запровадження цієї програми Holodomor National Awarenes Tour вже зробив понад 96 000 км по всій Канаді. З цією просвітньою програмою про Голодомор вже ознайомились десятки тисяч школярів та громадян Канади, які раніше не чули, або дуже мало знали про цю найтрагічнішу сторінку історії України.

IMG_1557

Гадаю, що було б надзвичайно корисно отаким освітнім автобусом проїхатися східними областями України, які досі ще не усвідомили собі траґедії Голодомору. Може хтось знайдеться в Україні і запросить на турне цей автобус в Україну – це була б найкраща „зброя” проти московської брехливої пропаґанди, якою вона годує українців усіх вікових категорій не тільки щодо Голодомору.

IMG_1563Після церемонії відкриття святкування Незалежності з гімнами (18- ого, замість робочого дня 24-ого), на якому виступили представники федеративного та провінційного урядів та різних українських організацій, відбувся величезний концерт танцювальних гуртків, музичних та співацьких груп та солістів. Не бракувало навіть афро-канадців, які опанували українську пісню, яка так важко дається деяким російськомовним співакам в Україні.

Дуже позитивним явищем цьогорічного відзначення Дня Незалежності України було те, що серед сотень тисяч учасників вперше було помітно канадців неукраїнського походження, які своєю участю ствердили не тільки любов до української кухні (зокрема вареників та голубців), але й до української культури, до її історії та сучасного стану.

Отож, знамените: Слава Україні! Героям Слава! Вже стає відомим і неукраїнцям, а лунає воно всюди, де появляються українці.

Слава Україні! Героям Слава!

Торонто, 19.8.18 р.

Опубліковано Громадське життя.