Українські дивани на канадському ринку: історія успіху меблевої компанії Blest

Історія компанії Blest розпочалася більше 20 років тому. На даний момент це один із найбільших вітчизняних виробників м’яких меблів, які користуються популярністю не тільки в Україні, а й за її межами – в Словаччині та Канаді. Продукція компанії представлена понад 200 моделями в рамках декількох лінійок – Blest Home, Blest Praktica,  Blest Individual та Blest Kids. Висока якість, надійна репутація та амбітні плани на майбутнє – все це про Blest.

«Старт меблевого виробництва почався ще в далекі 90-ті у вигляді скромного виробництва в невеличкому гаражному боксі. Перші дивани продавалися на ринку, є навіть фотографії, де дивани стоять на снігу. Під брендом Blest компанія працює з 2005 року», – розповідає власник і директор компанії Сергій Савченко.

6002273-768x513Сергій Савченко, власник і директор Blest

В 2000-х роках особливої конкуренції на меблевому ринку України не було, тому бізнес компанії стабільно розвивався. Виробництво продукції розпочалося та й продовжується на потужній фабриці у Черкасах. За останніх 12 років об’єми виробництва збільшилися вдвічі.

Компанія наразі працює в декількох напрямках, основний з яких – це виробництво м’яких меблів середнього цінового сегменту. Розвивається і преміальний сегмент Individual by Blest. На експериментальному виробництві під Києвом виготовляються більш дорогі дивани та ліжка, дизайн яких розробляється індивідуально під запити клієнта. Під ТМ Blest Kids виготовляються меблі для дітей.

5канада-768x359

«В Україні відбувається зміна трендів на ринку меблів. Якщо ще 5-6 років тому основу ринку складав середній ціновий сегмент, то зараз все більше виробників йдуть в бік бюджетних лінійок. Чому так? Ми рухаємося в бік Європи, де споживачі не звикли витрачати дуже багато на меблі. Радянський підхід, що треба купити дорогі меблі, які будуть служити 30 років, все менш актуальний. Споживачі, особливо молодь, готові купувати недорогі практичні меблі, які через 2-3 роки вони замінять на щось більш нове і трендове», – говорить пан Сергій.

Компанія також активно розвиває мережу власних шоурумів, де клієнт може ознайомитися з продукцією, обрати зручну модель, розмір, тканину, кольорову гамму тощо. З 2009 року продукцію Blest можна придбати в усіх обласних центрах України.

Майже всі матеріали, крім тканин, компанія закуповує в Україні. «Тканинне виробництво, на жаль, в Україні померло. Якісні меблеві тканини ми закуповуємо в Китаї та Туреччині. У нас була спроба купувати українські тканини, нічим добрим вона не закінчилась», – згадує власник Blest.

Атари_2_Блест-768x513

До 2010 року компанія в основному власними силами займалася розробкою дизайну продукції, але в якийсь момент стало зрозуміло, що без допомоги професіоналів ніяк. Саме так розпочалася співпраця з італійською студією Lauriero Design. «Якась частина моделей розроблена в співпраці з італійцями, щось робимо самі, залучаємо і інші студії, але постійно працюємо лише з Lauriero Design». В компанії створено окрему службу дизайну та інновацій, яку очолює шеф-дизайнер з Італії Доменіко Ларато.

Експортні горизонти

Наступним кроком в розвитку компанії став вихід на зовнішні ринки. Як і більшість українських компаній, Blest вирішив спробувати власні сили на ринках СНД – Росії, Казахстану та Молдови. Компанія намагалася вибудувати дилерську мережу в Росії та Казахстані, але після 2013 року вирішила відмовитися від розвитку в цих регіонах. Цьому сприяли як економічні (девальвація національних валют), так і політичні фактори.

«Ринок Молдови характеризується низькою купівельною спроможністю, ми маємо замовлення на цьому ринку, але вони ситуативні», – зазначає Савченко.

Після 2013 року компанія вирішила переорієнтуватися на західні ринки, хоча й не зовсім розуміла, на який саме ринок йти.

Завдяки співпраці з проектом ЄБРР був залучений консультант, який допоміг визначити десять пріоритетних експортних ринків, до числа яких увійшли Німеччина, США, а також Канада.

Шлях до Канади

В 2017 році компанія дізналася про програму підтримки експорту до Канади U CAN Export проекту CUTIS і вирішила долучитися до українського стенду на Canadian Furniture Show.

Участі у виставці передував ретельний відбір за участі українських та канадських експертів, в результаті якого було обрано 10 українських меблевих компаній, які представляли вітчизняну меблеву галузь на найбільшій канадській виставці в травні 2018 року.

Особливо цінними для компанії стала допомога канадського експерта Жака Нaдо (Jacques Nadeau).

«Жак надав нам детальну інформацію про специфіку канадського меблевого ринку та допоміг обрати моделі, які варто було б представити на виставці. В іншому випадку компанії потрібно було б проводити власне дослідження. Проект CUTIS зробив це за нас, за що ми йому вдячні», – розповідає Вікторія Семенець,  експорт менеджер компанії Blest.

За її словами, завдяки порадам Жака на виставці були представлені невеликі дивани-трансформери, які можуть використовуватися і як диван, і як ліжко.

Вери-ХЕппи_Блест-768x384

«Ми не знали потреб ринку і завдяки Жаку обрали оптимальний варіант. Меблеві тренди в Канаді змінюються. Все більше канадців, особливо молодь, живе в невеликих квартирах в багатоповерхових будинках, так званих кондомінімумах. Тому наші дивани-трансформери їм ідеально підходять», – продовжує пані Вікторія.

Під час виставки продукція Blest отримала багато позитивних відгуків відносно якості та дизайну. «Біля стенду вишикувалась ціла черга людей, які хотіли подивитися, як ми перетворюємо невеликий складний диван в повноцінне двоспальне ліжко», – згадує Вікторія.

Високий клас української продукції оцінили не лише відвідувачі виставки, але й організатори. Український меблевий стенд за дизайном Sergey Makhno Architects отримав нагороду “Найкращий новий учасник” в межах Canadian Furniture Show.

Як зазначає пані Семенець, завдяки проекту CUTIS компанія мала можливість не лише себе показати, а й познайомитися із місцевими канадськими рітейлерами та їхнім асортиментом продукції.

Головний висновок – українська продукція на канадському ринку конкурентоздатна по ціні та приваблює своєю якістю.

«Одним із головних конкурентів української продукції на канадському ринку є китайські компанії. Власники магазинів зазначали, що не завжди задоволені співпрацею із китайськими виробниками, адже якість продукції не дуже висока, плюс далеко не всі постачальники виявляються надійними партнерами», – ділиться спостереженнями Вікторія.

Саме тому українські виробники мають всі шанси зайняти нішу якісних меблів середнього цінового сегменту.

«Ми продовжуємо вивчати і підлаштовуватися під потреби канадського ринку. Наприклад, стандартний розмір матрасів в Канаді в півтора рази більший, ніж в Україні. Це важливо враховувати, якщо хочеш розвивати присутність на ринку», – звертає увагу Сергій Савченко.

Що далі?

Завдяки співпраці з проектом CUTIS компанія Blest знайшла дилера в Торонто – компанію IVI Furniture, з якою більше року успішно співпрацює. IVI Furniture має власний шоурум в Торонто, де, в тому числі, представлена продукція декількох українських виробників меблів.

В жовтні 2018 року представники асоціації Mega Group, яка об’єднує близько 400 компаній, що працюють в торгівлі меблями по всій Канаді, завітали до України та зустрілися з представниками Blest. Канадці високого оцінили асортимент та якість українських меблів.

За словами Вікторії, нещодавно компанія-партнер IVI Furniture підписала контракт з канадським онлайн-магазином меблів wayfair.ca. «Ми розпочинаємо співпрацю з цією платформою, що стане важливим етапом виходу компанії на канадський ринок», – зазначає вона.

IMG_8724-768x512Команда Blest

Наразі компанія в середньому відправляє до Канади контейнер меблів в місяць і на досягнутих результатах зупинятися не збирається.

«Попит на українські меблі на ринку Канади зріс на 25% за 8 місяців 2019 року. Українські компанії дуже гнучкі, вони готові задовольнити вимогливого споживача і адаптувати свою продукції під запит канадських партнерів. Для багатьох канадських постачальників ціна залишається ключовим фактором вибору партнера. Завдяки Зоні вільної торгівлі між Україною та Канадою, українські меблі конкурентні по ціні, тому я бачу чудові перспективи українських виробників на цьому ринку», – підводить підсумок Ірина Кобець, СЕО канадської компанії IVI Furniture.

Джерело: українсько-канадський проект cutis

Автор – Тетяна Рясна

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа