Пройшов перший день 26BookForum

26bookforum2

Фестиваль відкрив свої двері для відвідувачів, які мали змогу відвідати безліч подій: дискусії, лекції та перші презентації книжкових новинок.

У Львівській обласній філармонії пройшло офіційне відкриття головного культурного фестивалю країни. Одним із запрошених гостей, які виголошували промову, став український письменник Сергій Жадан.

Ця подія, започаткована у 2010 році ГО «Форум видавців» та Українською бібліотечною асоціацією, стала щорічним міжнародним професійним заходом для тих, хто працює у бібліотечній, видавничій та інформаційній сферах.
bookforum2019-09-18_Zhadan
Ми причетні. Причетні до книговидавництва, причетні до книги загалом, причетні до цієї країни, до часу, до Львова, де цей форум, зрештою, і стався. Нас навіть не треба надмірно відшукувати. А втім, щось примушує нас згадувати ці геніальні Чубаєві слова, примушує нас далі пильно приглядатися одне до одного, визначаючи на око рівень взаємної причетності.

Тим не менше, коли говорити більш серйозно, за пошуками «своїх», за пошуками однодумців стоїть нормальне бажання озвучення й закорінення. Ми далі поволі відкриваємо для себе свою країну, з усіма її складнощами й суперечностями, з усіма її темними плямами й світлими смугами, з усім її безміром голосів та безголосся. Важливість книги в цьому процесі важко переоцінити, навіть попри доволі невтішну статистику її розповсюдження. Але річ у тім, що книги – це не зовсім про кількість. Книги – це про адресність. Книги не так часто читаються вголос. Переважно це особистісне сприйняття, і якщо стається так, що книга потрапляє, резонує, спрацьовує механізм упізнавання й відгукування, – саме за цим і проглядає поява причетності, народження дотичності.

Опубліковано Культура.