Львівська фотографиня за допомогою світлин перетворює шрами та опіки “неопалимих” військових на естетичне захоплення

Пилипенко

Львівську майстриню фотографії, Марту Сирко, можна назвати однією із найталановитіших львівських фотографинь-портретисток, яка бачить і показує красу навіть понівеченого тіла.

Фотографиня представила серію відвертих світлин українського героя, що отримав понівечені руки та ноги внаслідок військових дій на території України.

Героєм став боєць ЗСУ— Ілля Пилипенко. Чоловік загорівся в танку під час виконання бойового завдання, внаслідок чого отримав безліч опіків та уражень шкіри. Його дуже турбує вигляд обличчя, оскільки оточуючі звертають на це зайву увагу та лякаються.

Я хочу сказати , що вже ніколи не зможу побачити все навколо так, як це було до 24 лютого ну і звичайно , що я хочу щоб люди пам’ятали та бачили , як все змінилось , скільки є людей, які постраждали від війни, вони будуть і є серед нас, я хочу щоб ми всі стали добрішими , кращими і підтримували один одного. Я почала знімати тіла людей, які постраждали і побачила, як вони хочуть і намагаються швидко інтегруватись в буденність і знаєте , коли почалась війна, саме буденність, те чого не хватало – банально сходити в магазин , випити кави і відчувати , що завтра ти можеш зробити так само.

Вони дуже швидко адаптовуються і хочуть жити своє буденне життя, а ми маємо допомогти їм швидко інтегруватись в це життя”, — говорить фотографиня, Марта Сирко.

Отож аби повернути природній вигляд свого обличчя, Ілля став учасником благодійного медичного проєкту “Неопалимі”, метою якого є забезпечити комплексне безоплатне лікування для військових, добровольців, волонтерів, цивільних та дітей, які отримали опіки та рубці внаслідок військових дій на території України для того, щоб мати можливість відновити функціональність уражених частин тіла. Робота здійснюється за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та з допомогою партнерів.

Завдяки отриманим знимкам кожен має змогу побачити які звірські ушкодження отримали “неопалимі” герої, що незламно захищають нашу землю ціною власного тіла та життя!

Зроблені фото вкотре доводять, що всі тіла прекрасні, навіть, якщо мають зовнішні недоліки! Однак варто пам’ятати, що ці недоліки не завжди дозволяють жити звичним життям, а тому варто долучатись до проєкту “Неопалимі”, аби усунути такі ушкодження.

 

Опубліковано Культура.