ХХ українські Народні гуляння в Асунах (Північна Польща)

DSCF7567

У суботу 31 серпня в селі Асуни, що на Кентшинщині відбулися ХХ Народні гуляння. Їх відкрив голова Ольштинського відділу ОУП Степан Мігус. Від імені організаторів він привітав усіх присутніх а зокрема запрошених гостей: віце-маршалка Вармінсько-Мазурського воєводства Мирона Сича, члена воєводського правління Йоланту Піотровську, члена повітової ради Мирослава Бобровського, війта Барцянської гміни Марту Камінську, місцевих депутатів та грецько-католицьке духовенство. Степан Мігус вручив також організаторам і волонтерам заходу грамоти та подяки.

DSCF7576

Потім глядачів привітала, українською мовою, війт гміни Марта Камінська. Зі свого боку Мирон Сич подякував місцевій владі за допомогу та підтримку в організації українських заходів.

DSCF7581

– На території нашого регіону співіснують різні культури – польська, німецька та українська. Це вчить нас терпимості, пошани і співпраці. Через те, він є чудовий та особливий – ствердила Йоланта Піотровська.

DSCF7584

Цього року на асунській сцені виступили: співочий гурт ,,Водограй” з Бартошиць, музичний гурт ,,Акорд” Миколи Гнатюка з Луцька та солістка Тетяна Шершень. Культурний захід, закінчила традиційно танцювальна забава.

DSCF7613

Організаторами народного гуляння були: Осередок української культури в Асунах, керівником якого є Аліна Качмар, Асунсько-Молтанський гурток ОУП, який очолює Анна Служала, Ольштинський відділ ОУП та Гмінний осередок культури в Барцянах.

DSCF7642

Дійство відбулося завдяки фінансовій підтримці з боку Міністерства внутрішніх справ та адміністрації, Гмінного правління, місцевих спонсорів та приватних осіб.

Андрій Сидор

Опубліковано Культура.