Завдяки боротьбі за свободу Савченко до міськради Таллінна може пройти українка

vira_konyk

Голова Конґресу українців Естонії Віра Коник на майбутніх восени муніципальних виборах буде балотуватися в Талліннські міські збори за списком Партії реформ. При цьому вступати в партію вона не збирається.

Про те, що Коник посилить передвиборний список Партії реформ, в середу, 23 серпня, повідомила прес-служба політичної сили.

Сама Віра Коник розповіла кореспонденту порталу err.ee, що пропозицію балотуватися їй зробили не дуже давно, а роздумувала вона над нею близько тижня.

“Рішення прийшло не відразу. Я серйозно обмірковувала цю пропозицію. І в підсумку вирішила, що варто спробувати. Якщо потраплю в міськзбори, то з роботою впораюся. Але вступати в партію не збираюся”, – сказала лідер української громади Естонії.

За словами Віри Коник, перед цими виборами інші партії її балотуватися не звали. “А ось чотири роки тому мене запрошувала Вільна партія, але тоді я не була до цього готова”, – додала вона.

Швидше за все, балотуватися Віра Коник буде в Ласнамяе.

“Я тут живу, це мій район, близьке мені середовище. Звичайно, в Ласнамяе вистачає проблем. Тут досить аспектів, які можна було б поліпшити. Наприклад, привести в порядок внутрішньоквартальні дороги – це питання вирішується не так швидко, як хотілося б. Крім того, я вважаю за потрібне більше уваги приділяти людям з обмеженими можливостями, для них можна було б встановити спеціальні підйомники і пандуси, я часто буваю в Копенгагені – там для таких людей вибудувана чудова інфраструктура. Цей досвід міг би перейняти і Таллінн “, – сказала Коник.

У прес-повідомленні Партії реформ Віра Коник також зазначила, що вона виступає за створення умов навчання дітей естонської мови, починаючи з дитячого садка, і підтримує скасування плати за місце в дитячому саду.

Перший номер Партії реформ на виборах в Ласнамяе, колишній міністр закордонних справ Кейт Пентус-Розіманнус вважає, що Віра Коник може привнести в управління Таллінном гострий погляд, вимогливість і критичне мислення.

У партійному прес-повідомленні Кейт Пентус-Розіманнус також представила Віру Коник як жінку, яка боролася за визволення української льотчиці Надії Савченко з російської в’язниці.

ee-free_savchenko

“Зараз у мене ставлення до Савченко змінилося, але я б не хотіла про це багато говорити”, – сказала Коник.

“Те, що Віра Коник вирішила балотуватися – це хороша новина як для українців Естонії, так і для всієї країни в цілому. Сьогодні наша велика українська громада на політичному рівні не представлена. Але я вірю, що Віра Коник зможе залучити і російськомовних демократично мислячих виборців “, – прокоментував депутат Рійгікогу від Партії реформ Еерік-Нійлес Крос.

“Так, я сподіваюся на підтримку не тільки українців. Думаю, що серед тих, хто поділяють мої погляди, знайдуться і естонці, і росіяни”, – завершила Віра Коник.

Джерело: err.ee

Опубліковано Новини, Українці в світі.