Запрошуємо на фестиваль з нагоди незалежності України у Варшаві 26 серпня

IMG_7088-1024x683

Рік 2018 є роком особливим, адже у цей рік поляки та українці святкують сторіччя здобуття незалежності та початок боротьби за незалежність для своїх батьківщин. Це виняткова нагода для зміцнення дружніх зв’язків, культурної співпраці та інтеграції мешканців столиці: польської та української спільнот. З цієї нагоди у Варшаві 26 серпня відбудеться свято — Свято Незалежності України. 100 років Незалежності Польщі. 100 років державності України.

26 серпня у Форті Сокольницького у Варшаві з 13.00 до 24.00 на вас чекатимуть: українська музика, танці, виставки, покази фільмів, конкурси, майстер-класи, дискусії, дегустація українських страв. Свято закінчиться великою українсько-польська танцювальною вечіркою.

Фестиваль з нагоди Дня незалежності України відбувається у Варшаві від 2014 року, є одним з найбільших українських заходів у польській столиці.

37921564_1720971521272772_6884599650821603328_n

У програмі святкувань:

KОНЦЕРТИ: Хедлайнер свята — гурт «Kozak System» (Київ), гурт-легенда українського традиційного співу «Горина» (Рівне), співочо-танцювальний колектив «Ослав’яни» (Мокре з Підкарпаття), колектив «Kaлина» (Варшава), Театр танцю — Аліса Макаренко (Лодзь) та інші.

ДИСКУСІЯ за участі визначних дослідників історії та польсько-українських відносин на тему «100 років незалежності Польщі і державності України: сучасна перспектива». Учасники: проф. Ярослав Грицак, проф. Ольга Гнатюк, проф. Томаш Стриєк.

ЯРМАРОК українського рукоділля та смачна українська кухня.

МАЙСТЕР-КЛАСИ: традиційні українські танці, гра на лірі корбовій, українські витинанки, традиційний розпис «Петриківка», української кухні, заняття для наймолодших від Української суботньої школи у Варшаві.

ВИСТАВКИ: Зокрема, виставка, присвячена польсько-українському союзові 1920 року та виставка фотографій Параски Плитки-Горицвіт, гуцульської художниці, письменниці, народної філософки, етнографині, фотографки.

ПОКАЗИ ФІЛЬМІВ

ОРГАНІЗАТОРИ: Фонд «Наш вибір», Об’єднання українців у Польщі, Громадська ініціатива «Героям Майдану», співорганізатори: Посольство України в Республіці Польща, місто Варшава, Район Жолібож м. Варшави, Польсько-українська економічна палата, Товариство українських студентів у Польщі — СУП, Фонд «Український інформаційний центр».

Партнер: фірма VISA and WORK.

Спонсори:

Головний перевізник Міжнародні авіалінії України — МАУ.

Золотий спонсор: RIA Transfer, Бронзовий — MoneyGram, спонсори — Meest, EWL Group.

Медіа патронат: газета/портал «Наш вибір», український тижневик «Наше слово», Портал українців Польщі Prostir.pl

Подія у мережі Facebook

Джерело: Простір.пл

Фото: І.І., Фестиваль у 2015 році

Опубліковано Українці в світі.