Українці в Аргентині потребують підтримки від України

danylyshyn4 грудня, у Львівській політехніці відбулася зустріч з Юрієм Данилишиним, віце-президентом Світового конгресу українців, головою українського культурного товариства «Просвіта» в Аргентині. Зустріч організували Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою і товариство «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка Львівської політехніки.
Цьогоріч у всьому світі відзначають 150 років заснування Товариства «Просвіта», яке на теренах Аргентини діє вже 100 років і сьогодні продовжує творити спадкоємність просвітницьких традицій, зберігати та примножувати українську культуру, реалізовує сучасні проекти для поширення української культури та знань про Україну в усьому світі.
Тема зустрічі з Юрієм Данилишиним звучала так: «Просвіта в Аргентині: шлях тривалістю в століття». «Для мене дуже важливим є відзначення 150 років заснування Товариства «Просвіта». Люди, які емігрували з України 100 років тому, зуміли своє українське коріння та ідею просвіти запустити на далекій чужині. 100 років люди там плекають свою ідентичність чутливо реагують на події, що відбуваються в Україні. Це особливо важливо тепер, коли ми сильно загрожені з боку Російської Федерації. Коли відбувся черговий виток агресії, українська діаспора в Аргентині почала організовувати маніфестації, висловлюючи у такий спосіб протест. І це дієва підтримка України. Але що робить Україна, щоб допомогти українській діаспорі в Аргентині зберегти свою національну ідентичність, хто вивчає їхні потреби?», – зазначила директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки Ірина Ключковська. Вона додала, що їхній інститут власними зусиллями чим може, тим допомагає українській діаспорі – організовує школи україністики, вивчення української мови та культури тощо.

prosvita_argent

Юрій Данилишин за фахом архітектор, народився і живе у столиці Аргентини Буенос-Айресі. Його батько походив із села Тарнавка на Львівщині, він приїхав до Аргентини у 1927 році, а мама – у 1932 році із села Стара Могильниця теперішнього Теребовлянського району Тернопільської області.

danylyshyn2
За словами Юрія Данилишина, у Південній Америці проживають 850 тисяч нащадків українців. Початок еміграції українців в Аргентину почався у 1876 році, здебільшого українці живуть у південній частині Південної Америки. «І це маленька крапля в морі у цій країні. В Аргентині на відміну від Бразилії українці не живуть так компактно. Найперше українці поселилися в провінції Місьйонес, потім у Буенос-Айресі та інших містах», – сказав Юрій Данилишин.

MIOK3
Він зазначив, що еміграція в Південну Америку це не те саме, що еміграція в Європу чи Північну Америку. «Аргентина не має четвертої хвилі еміграції. Наші батьки тут будували церкви, школи, але в складних економічних умовах. І економічна та політична кризи нині продовжуються. За останні шість місяців в Аргентині інфляція зросла на 40%. І в такій системі будувати українську громаду складно», – сказав Юрій Данилишин.

MIOK4

Ця зустріч показала, що українська діаспора в Аргентині дуже потребує підтримки з боку української держави – для того, щоб зберегти, підтримувати і розвивати своє ідентичність. Зокрема, товариство «Просвіта» в Аргентині потребує вчителів української мови, хореографів, які б навчали українських танців, потребує підручників, допомоги на облаштування бібліотеки.

kluchkowska
Юрій Данилишин зазначив, що польський уряд на бібліотеку у Польському домі (яка розташована через два квартали від української «Просвіти») в Аргентині виділив 500 тисяч доларів. «Документи про історію польської еміграції оцифровані. До них раз в рік з Польщі приїжджає етнограф, щоб допомогти впорядковувати їхню бібліотеку. Так вони шанують свою культуру, своїх нащадків, – де б вони не жили. Поки до українців не буде такого ж ставлення, доти нас будуть ігнорувати», – підкреслив Юрій Данилишин.

MIOK5

Джерело: https://www.vectornews.net/news/society/89121-ukrayinc-v-argentin-potrebuyut-pdtrimki-vd-ukrayini-z-zustrch-z-yuryem-danilishinim.html

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа