Українці Росії згадують Валентина Іващенка

12 червня закінчився земний шлях Валентина Іващенка. Українська громада Санкт-Петербурга провела в останню путь Валентина. Відбулася панахида, вшанували Валентина  на сорок днів, пішла його душа у вічність. Своїми ділами заслужив Валентин велику шану в українській громаді  у себе вдома, серед українських організацій Росії. Від українських організацій продовжують надходити спогади.

Зустрічі  з  Валентином

Валентин Іващенко… При згадці про це ім’я, в пам’яті зринає образ вродливого, ставного чоловіка з привітною посмішкою і душевною піснею на устах.

Ми, колектив українського земляцтва «Дніпро» міста Тольятті Самарської області, зустрічалися з Валентином Володимировичем неодноразово. Це було на столичних фестивалях імені Олександра Кошиця, на «Сорочинському ярмарку в Москві» (2002, 2006, 2009 р.р.). Перед українцями, які приїхали з усіх куточків Росії, Валентин яскраво представляв свій колектив і радував усіх своїм талантом та веселою вдачею.

Ще була незабутня зустріч у нас в Тольятті, звідки ми разом завітали в гості до колективу Нижньокамського «Українського товариства «Вербиченька». Всю дорогу ми разом співали улюблені українські пісні, а також Валентин познайомив нас зі своєю творчістю: у нього багато авторських пісень про Україну та про синівську любов до своєї малої батьківщини – Богуслава на Київщині.

Слід пригадати одну подію, яка ще ближче зв’язала нашу сім’ю з Валентином. У Санкт-Петербурзі відбувся сольний концерт нашої дочки  Оксани Лісничої, солістки Большого театру (березень 2016 р.). Концерт був приуроченийдо ювілею Валентина Володимировича Іващенка. Залишились на пам’ять світлини з того вечора, наповненого українськими піснями та щирим, дружнім спілкуванням.

image-2Оксана Ліснича і Валентин Іващенко

В усіх проявах Валентин був справжнім сином українського народу! Український костюм він носив по-особливому. Вбрання не обмежувалося сорочкою та шароварами. Крім цього на ньому був добротний жупан, козацька шапка або бриль, ще й шабля при боці!..

А зараз змушені говорити про Валентина в минулому часі… Світла пам’ять справжньому українцю, нашому незабутньому товаришеві…

Валентина та Петро Лісничі,

члени українського земляцтва «Дніпро» м. Тольятті

 солісти народного хору земляцтва

На світлині: Валентин Іващенко з Оксаною Лісничою

25 липня 2020 р.

Джерело: ukrros

Опубліковано Українці в світі.