Український Конґресовий Комітет Америки провів інспекцію стану України в Києві

ucca_ukr_kongres_kom

Протягом тижня від 22-29 січня, Президент УККА Андрій Футей провів ряд засідань у столиці України.  Під час робочої поїздки до Києва він зустрівся з прем'єр-міністром Гройсманом, міністром Закордонних Справ Павлом Клімкіним, виконуючим обов'язки міністра Охорони Здоров'я д-р Уляною Супрун, міністром Внутрішніх Справ Арсенієм Аваковим, міністром Культури Євгеном Нищуком, міністром Освіти Лілією Гриневич, головою Служби Безпеки України Василем Грицаком а також вищими посадовими особами з адміністрації Президента України, Народним Депутатом Андрієм Левусом, керівником партії «Свобода» Олегом Тягнибоком, колишнім прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком, посадником міста Тернопіль Сергієм Надалем, заступником голови Місії Посольства США Джорджом Кентом, високопоставленими релігійними ієрархами та представниками різних не-урядових організацій. Під час своїх зустрічей, Футей обговорив триваючу гібридну війну проти України, необхідність посилення санкцій проти Росії так довго, аж поки Росія не вийде з Криму і повністю виведе своїх військових і зброю із Східної України. Обговорювалась теж ідея миротворчої місії ООН на Донбасі. Футей приділив особливу увагу потребі реалізації реформи для боротьби з корупцією та введення судової реформи. Він також обговорив необхідність негайного запровадження законодавства медичної реформи, нещодавно прийнятого і підписаного президентом України. Питання українсько-польських відносин були у центрі усіх його зустрічей. Але найважливішою точкою було продовження стратегії на зміцнення американсько-українського стратегічного партнерства.
Перебуваючи у Києві, Андрій зустрівся і мав дуже продуктивну зустріч з Kсаною Нечипоренко, директором GoGlobal в Україні. Головне завдання соціяльної організації GoGlobal спрямоване на поширення навчання іноземних мов, зокрема англійської, розвитку добровольного руху в Україні, а також сприяння міжкультурного діялогу та громадської дипломатії. УККА, як партнер організації GoGlobal, закликає американців українського походження стати добровольцями цього літа, викладати англійську мову для 80-ти тисяч українських школярів.

Міністер Гриневич подякувала УККА за підтримку цієї думки і вказала на важливість вивчення англійської мови і впливу, який добровольці можуть мати на молоде покоління України.  Міністер Нищук та президент УККА обговорили плянування 100-ої річниці Української Капели Бандуристів Північної Америки ім. Т. Г. Шевченка, та їх пропонованого турне восени цього року. Футей також зустрівся з членами Громадської Організації «РОДИНА ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ», щоб почути їх стурбованість і питання.

Від імені УККА та українсько-американської громади, Андрій Футей привітав з днем народження Патріярха Філарета (Українська Православна Церква Київського Патріярхату).
29 січня президент УККА разом із президентом України Петром Порошенко та іншими урядовцями взяв участь в урочистому відзначенні 100-ої річниці битви під Крутами, яке відбулося при Пам’ятному Хресті на Асколдовій могилі. Від імени української громади США Футей поклав квіти поляглим героям Крут та вшанував пам’ять Марка Паславського на його могилі.
Член комітету зовнішніх справ УККА Борис Потапенко та директор Центру Відносин США Україна у Вашингтоні - Микола Грицковян - брали участь у деяких офіційніих зустрічах та розмовах що відбулися в Києві.

Опубліковано Українці в світі.