Українські колядки вперше прозвучать під головною ялинкою Лондона

Carols in London

Коли: 14:00 – 15:00 у неділю 18-го грудня 2016

Місце: Трафальгарська площа, Лондон, WC2N 5DN

Організатор: Благодійна організація British-Ukrainian Aid

Вхід: безкоштовно, благодійні внески вітаються

У неділю 18 грудня 2016 мешканці Лондона отримають можливості послухати українські та англійські колядки на Трафальгарській площі. Українські талановиті артисти об’єднали свої зусилля, щоб заколядувати під головною ялинкою Лондона. Подія водночас є благодійною і ставить на меті зібрати кошти, щоб надати житло дітям-переселенцям з українського Донбасу. Їх найбільшою мрією є зустріти наступне Різдво у будинку, який вони зможуть назвати своєю домівкою.

У 2017 році гуртожиток в містечку Радісному, Одеська область, що потребує капітального ремонту, має стати домівкою для 51 сім’ї, в яких є діти з важкими захворюваннями і вадами розвитку. Проект започатковано благодійною організацією «British-Ukrainian Aid» (Британсько-Українська Допомога) у Великобританії і Європейською Асоціацією Прав Інвалідів в Україні. Завдячуючи зібраним пожертвам, вже повністю відремонтовано дах, встановлено двері, але потребують фінансової підтримки наступні етапи ремонтних робіт.

У благодійному виступі візьмуть участь Катедральний Хор “Промінь Надії” УГКЦ міста Лондона (регент Петро Кочанський), Кафедральний Хор УАПЦ міста Лондона (регент Іван Біланюк), Христина, Наталка і Степан Пасічник, вокальна група «Світанок» (керівник Андруся Філь). Музиканти часто радують слухачів своїми виступами, але цього разу український спів прозвучить на центральній прощі Лондона, де вже встановлено різдвяну ялинку, привезену з Норвегії.

Щороку, починаючи з 1947 року жителі Норвегії дарують ялинку на знак вдячності за надану підтримку Великобританією під час Другої світової війни. Виконання різдвяних пісень біля ялинки на Трафальгарській площі стало ще однією традицією, яка єднає музикантів та їх слухачів не тільки з Лондона, але й з різних куточків світу.

Організатор виступу українських артистів, Юлія Шиян, керівник проекту благодійної організації «British-Ukrainian Aid» сподівається у такий спосіб закликати всіх небайдужих допомогти у реалізації проекту «Радісне» – допомогти сім’ям отримати довгоочікуваний притулок. «Ці сім’ї врятувалися від жаху війни на сході України, залишивши позаду житло і роботу. Вже біля двох років вони проживають у різних санаторіях Одеси і через відсутність фінансування можуть опинитися на вулиці кожного дня. Багато хто з них знайшов роботу, але цих коштів на аренду житла, їжу, ліки для дітей не вистачає. Ваша підтримка потрібна, щоб зібрати £ 10,382.70 (337,010.00 гривень) на наступний етап ремонту, щоб встановити металопластикові вікна. Замінивши вікна, ремонтні роботи зможуть проводитися в середині будинку протягом всієї зими,» – повідомила Юлія Шиян.

Опубліковано Українці в світі.