Українське земляцтво в Раквере, Естонія

18921707_158987207974923_2623757869734455841_n

У кожної людини , у кожної громади, обєднання людей , у кожної події є своє начало , свій день народження.
Кажуть на цей світ ми – люди і все, що нас оточує, приходимо не просто так, а маємо виконати певну місію…
В країнах Балтії , з часу набуття їми незалежності у 1991 році , розгорнулась особливо активно життя національно -культурних громад ..
В ці часи в Естонії , в усіх її регіонах , виникли в тому числі, українські некомерційні громадсько – культурні обєднання, земляцтва, творчі клуби і т.інше.
Саме потреба в самовизначенні, підтримці своїх національно -культурних традицій за рубежами Батьківщини , спричинила створення некомерційного обєднання – земляцтва «Барвінок» при Будинку культури м.Раквере .
Завдяки підтримці місцевих органів влади і української громади Естонії , зокрема Конгресу українців Естонії – земляцтво «Барвінок» набуло офіційного статусу як некомерційне громадсько-культурне обєднання в 2004 році . Останні 12 років земляцтво очолює Марія Гаврилюк.
Рушійною силою обєднання , його художнім центром є створений на базі «Барвінку» вокальний ансамбль , керівником якого протягом останніх років є викладач музики , невтомний ентузіаст , людина , наділена високою творчою енергією Світлана Фурсова.
Саме учасники ансамблю складають основу громади , а його учасники є організаторами і виконавцями значних масштабних заходів , що за час існування земляцтва відбулись в місті Раквере і за його межами . Найбільш пам’ятними серед них були «Свято української родини «( 2017 ),», « Хай завжди буде мама!» ( 2015 ), « Наш дім – Естонія !» ( 2016 ) за участю творчого колективу з міста Бориспіль , з яким «Барвінок» підтримує дружні стосунки , а також художніх колективів багатьох естонських міст : Таллінна, Марду, Силламяє, Нарви, Тапа, Тарту .
Гостями і учасниками заходів земляцтва є національно –культурні обєднання естонців , білорусів, грузин, вірмен , росіян . Саме дружні відносини української громади Раквере з людьми різних національностей ,культури, традицій , вірувань, інтересів , серед яких живуть члени земляцтва, було і залишається одним з головних напрямків його роботи .
Проте, основою життєдіяльності Земляцтва є , в першу чергу, збереження і поширення української національної культури , аби її основи зберігались в українському середовищі, а ще давали перспективу для майбутніх поколінь в умовах діаспори.
Творчий колектив «Барвінку» є неодмінним і активним учасником міських заходів , таких як День міста Раквере, Rаhvustoitude päev „Kamalammas ( День національної кухні ) і багатьох інших.
Памятаючи своє коріння , члени громади намагаються бути інтегрованими в естонське суспільство і повсякчас демонструють своє позитивне відношення і свою любов до землі, яка їх зігріває своїм добром .
14 квітня 2018 земляцтво ” Барвінок” планує фестиваль -концерт , присвячений 100-літньому ювілею незалежності Естонії під назвою ” Естонська земля в нашому серці ” в якому приймуть участь українські і естонські творчі колективи і солісти з Таллінна, Кохтла-Ярве, Нарви, Кунда, Ойзу, Раквере, Тапа.. Звучатиме в унісон естонська і українська мова в піснях і в народному танці, в поезіях і в інструментальній музиці.
Нас всіх об’єднує одне небо і одна земля , нам сяють одні зорі з неба , ми вдячні цій землі, яка дає нам своє тепло і свої плоди, ми вдячні людям, суспільству, що приймає нашу культуру і підтримує наше бажання зберігати її тут , далеко за кордонами України ! Фестиваль має відбутись в Ракверському будинку культури , початок заходу о 14.00 .
Звичайно діяльність громади протягом років підтримувалась фінансово і організаційно різними установами і організаціями , зокрема Inegratsiooni Sihtasutus, Eesti Kuulturkapital ,Конгресом українців Естонії , міською управою м.Раквере,.
Марія Гарвилюк, як голова правління Земляцтва висловлює щиру подяку місцевим органам влади і особисто меру м. Раквере Marko Toorm , заміснику мера Triin Varek, директору Ракверського замку Kaidu Tirik, директору Rakvere Kultuurikoda Krõõt Nõmmela-Mehide за постійну підтримку задумів Земляцтва і їх творчу реалізацію.

Час швидко плине . Наступного року Земляцтво «Барвінок» святкуватиме своє 15 –річчя, а сьогодні всі його члени щиро бажають кожному з людей, хто живе з ними поруч добра і миру , натхнення на працю і любов до рідного дому .!
Многая літа, Естонія ! Elagu, Eesti !

Марія Гаврилюк ,
голова українського Земляцтва м.Раквере «Барвінок».

Опубліковано Українці в світі.