У Вроцлаві українка може стати уповноваженою до справ іноземців

tts-480x640

Президент міста Вроцлава Яцек Сутрик номінував Ольгу Хребор на Уповажнену президента до справ мешканців українського походження. Про це повідомляє українська газета «Наш Вибір».

Ольга Хребор є головою культурного центру «Фама» та фонду «Калейдоскоп культур». Багатьом вона відома як ініціаторка проектів, метою яких є популяризація української культури, та організаторка акції допомоги для потребуючих в Україні.

lm

Українка з Польщі була координаторкою проекту «Львівський місяць», організованого 2016 р. у рамках «Європейської столиці культури». За результатами голосування на Радіо «Вроцлав», проект став найважливішою культурною подією 2016 року. Відзначімо, що вперше конкурс «Європейська столиця культури» проходив у Польщі і вперше учасником стало місто з-поза меж Європейського Союзу.

lv-wroc

«Львівський місяць» – це проект, який через призму Львова презентував українську сучасну культуру усій Європі. Протягом 30 днів Вроцлав відвідали близько 300 українських митців – поетів, прозаїків, режисерів, музикантів, кураторів, художників, перформерів та інтелектуалістів з різних сфер. У програмі «Місяця» були концерти, дискусії, літературні зустрічі, майстер-класи, виставки, перфоманси, освітні розваги для дітей та кінопокази.

wroclow

Українка є теж організаторкою збірки допомоги вдовам, чоловіки яких загинули в АТО. В 2017 році збирали шкільне обладнання для дітей, а в цьому – 250 святкових подарунків. Ольга Хребор є також причетною до появи у місті українськомовної газети «Привіт» (спеціальний додаток до «Газети виборчої» для українців у Вроцлаві), яка з’явилась у жовтні минулого року тиражем 20 тис. примірників. Основне завдання безкоштовного видання – стати інформаційним майданчиком для українців, які живуть у місті.

OCHФот. з архіву тижневика (Фото Войцеха Неканди-Трепки)

Варто додати, що фонд «Калейдоскоп культур», головою якого є українка, випустив «Багатокультурний календар 2018», що показує різні національності, які проживають у місті. Розповсюджуючи календар, фонд збирав кошти на свій  проект психологічної допомоги жертвам війни в Україні. Він був реалізований з українськими партнерами, психологами та психотерапевтами.

Автор – Павло Лоза, джерело – Наше Слово, Варшава

Опубліковано Українці в світі.