У Варшаві українці задали Порошенкові незручні запитання

Другого грудня під час зустрічі з Президентом України у Варшаві члени громадської організації Euromaidan-Warszawa передали лист Петрові Порошенку.
Тепер з нетерпінням чекають відповіді.

15349810_1183355875088503_4512012123506336162_n

З текстом листа можна ознайомитись нижче.

Шановний Пане Президенте!
Сьогодні у Польщі проживають сотні тисяч українців. Це – активні, здібні й працьовиті громадяни, які були вимушені залишити свою Батьківщину через її економічне становище. Серед них є й ті, хто 3 роки тому підтримав Революцію Гідності і вийшов на Євромайдан під Посольством України в Польщі.
Усіх нас тоді надихала ідея побудови квітучої України на засадах європейських цінностей. Натомість, після майже 3-х років правління післяпреволюційної української влади, у нас виникає до неї ряд запитань. Вважаємо найдоцільнішим адресувати їх Вам, як Президенту, який напередодні виборів обіцяв українцям, що вони дійсно будуть жити по-новому.
Чому не покарані досі винні у побитті студентів на Майдані і розстрілу Небесної Сотні?
Де потужні реформи правоохоронних органів? Чому судова система, прокуратура, та й навіть нова поліція наскрізь просичені старими кадрами, які відверто саботують будь-які спроби зламати стару систему?
Де реформи економіки, освіти, науки, медицини? Чому закордонні фахівці, які були сповнені ентузіазму допомогти Україні, дедалі частіше відхрещуються від співпраці з новою українською владою, звинувачуючи її у відсутності волі до проведення будь-яких реформ?
Де люстрація і боротьба з корупцією?
Чому після 3-х років від початку Євромайдану, досі знаходяться на волі Ахметов, Льовочкін, Труханов, Бойко, Ківалов, Кернес, та інші відомі адепти «руского міра»? Чому кум Путіна Медведчук, який неодноразово проявляв свою антиукраїнську позицію, бере участь у мінських переговорах від України? Невже для Вас не є очевидним, за інтереси якої держави він насправді вболіває?
Чому після 2,5 років війни досі не розірвані дипломатичні стосунки з Росією, а Україна – в супереч санкціям – продовжує активно купувати заборонені російські товари?
Чому не зупинена тотальна русифікація України? Чому на українських телеканалах панує російська мова, мова країни-агресора? Чому досі діє ганебний «мовний закон» Ківалова-Колесніченка, який був прийнятий з єдиною метою: сприяти поширенню цієї мови?
Чому ніхто не може зупинити неприховану вирубку лісів у Карпатах, яка вже досягла масштабів екологічного лиха? І чому досі триває незаконне видобування бурштину, який є національним багатством українців?
Чому досі не прийнятий закон про імпічмент Президента України та закон про вибори до Верховної Ради на основі пропорційної системи з відкритими списками?
Ми розуміємо, пане Президенте, що не всі окреслені в цих питаннях проблеми, знаходяться в межах компетенції Глави держави. Натомість, ми абсолютно переконані в тому, що за Вашої активної ініціативи, прогрес у вирішенні цих проблем міг би бути значно більшим, аніж він є сьогодні.
Тому ми переконливо просимо дати відповіді на ці питання у термін, визначений Законом України «Про звернення громадян». Ми розповсюдимо цю відповідь серед дружніх нам закордонних Євромайданів світу. Він буде відправною точкою у послідовному русі в напрямку до повного вирішення усіх окреслених в листі проблем, про які ми, українці, розсіяні по всьому світу, нагадуватимемо Вам під час Ваших наступних закордонних візитів.

З повагою,
Фундація «Євромайдан Варшава»

Опубліковано Українці в світі.