У Люблині «кресов’яни» намагалася зірвати читання Шевченка. Реагувала поліція

17157434_1460840047300631_8956394012094864858_o-1024x768

У Люблині група протестувальників намагалася зірвати читання поезії Тараса Шевченка. Подія, яку циклічно організовує Українське товариство від 2014 року у місцевому сквері імені Тараса Шевченка, мала місце 9 березня під час традиційних Шевченкових днів.

Група людей із банером тримала слова з пісні кобзаря в поемі «Гайдамаки»: «Шануйтеся ж, вражі ляхи, скажені собаки: йде Залізняк чорним шляхом, за ним гайдамаки». На плакаті було написано тільки першу частину цього речення у польському перекладі Петра Куприся: „Więc szanujcie się, złe Lachy, wściekłe psy: wytracić” (цілий переклад є тут).

Організатори вирішили попросити про допомогу поліції.

— Вони прийшли з банером і стали на тому місці, де ми мали читати поезію, — пояснює голова Українського товариства в Люблині Григорій Купріянович. — Не зверталися до мене як до офіційного організатора. Тому ми вирішили, що нема сенсу входити з ними в дискусію, оскільки це може призвести до неприємних ситуацій. Ми повідомили поліцію, яка забезпечувала захід, що ця група прийшла з банером без узгодженнями з організаторами. Захід офіційно був зареєстрований  як громадське зібрання.

На заході був присутній Артем Валах з Генерального консульства України в Люблині, українські солдати з литовсько-польсько-української бригади LITPOLUKRBRIG, українські студенти, учні люблинських середніх шкіл з України.

Додаймо, після надання одному зі скверів у Люблині у 2012 році імені Тараса Шевченка почалися протести кресових середовищ, які вимагали скасування цього рішення. Сквер пропонували перейменувати на ім’я «Справедливих українців», а проти імені Шевченка протестували тому, що він мав бути «натхненником вбивств поляків». В обґрунтуванні згадувалася саме ця цитата з «Гайдамаків», з якою вийшли протестувальники останнього тижня.

Нагадаємо, 22 лютого під час презентації книжки про Степана Бандеру польською мовою у Варшаві мусила реагувати поліція.

Джерело: prostir.pl

Опубліковано Українці в світі.