У Кентшині (північна Польща) українці вшанували Великого Кобзаря

У суботу 11 березня українська громада Кентшина відзначила чергові роковини від дня народження Тараса Шевченка. Гостей та присутніх, які зібралися в ”Кіно Гвязда”, привітала ведуча Ярослава Хруник. Серед запрошених гостей були присутні – Кентшинський староста Ришард Недзюлка, бургомістр Кентшина Кшиштоф Гецьман, заступник бургомістра Дем’ян Нєтжеба, греко-католицьке та православне духовенство.

 IMG_4768

На сцені місцевого кінотеатру виступили Галя і Леся Тельнюк з Києва. Потім глядачі мали змогу подивитися артистичну програму у виконанні дітей з пунктів навчання української мови у Кентшині та Барцянах, з якими працює вчителька Єва Клек. Школярі декламували вірші Великого Кобзаря та співали пісні у музичному супроводі Ольги Юрах. На завершення виступив Хор „Камертон” Мазурського відділу ОУП в Гіжицьку.

IMG_4774

 У своїй промові бургомістр Кшиштоф Гецьман закликав зосередитися на будуванні майбутнього мимо трагічних сторінок в історії обох народів. Зі свого боку Кентшинський староста ствердив, що в польсько-українських взаєминах не бракувало моментів співробітництва і на цьому варто наголошувати.

IMG_4753

Організаторами заходу були Ольштинський відділ, Кентшинський гурток Об’єднання українців у Польщі та Кентшинський Центр Культури.

Андрій Сидор

Опубліковано Українці в світі.