Традиційна українська забава у Кентшині

2 лютого в спортивному залі Міського спортиваного осередку у місті Кентшин (Вармінсько-мазурське) відбулася українська танцювальна забава. Пригадаймо, що організовування цього заходу має свою довгу традицію. Всупереч складнощам, пов’язаним із дозволами з боку комуністичної влади та наявністю приміщень, перші забави відбувалися вже на початку шістдесятих років. Їх влаштовували місцеві діячі Українського суспільно-культурного товариства.

DSCF7083

У цьогорічному заході взяли участь українці та поляки з усіх закутків регіону, зокрема, з Ольштина, Ґурова-Ілавецького, Бартошиць, Ґіжицька і Мронгова.

DSCF7004

«На запрошення свого хлопця я приїхала з-під Бартошиць. Уперше на такому заході й хочу підкреслити, що дуже задоволена», – сказала Патриція Марковська.

DSCF7037

«Я в Польщі вперше. Приїхала відвідати свою подругу, яка працює в Кентшині. Забава мені подобається. Дуже гарна атмосфера, яка пригадує мені наші українські вечірки», – розповідає Світлана Савіцька з Кропивницького.

DSCF6997

«Ми з дружиною тут удруге, і думаю, що не востаннє. Жива, ритмічна українська музика. Весело проводимо час», – підкреслив Гжегож Вінярський.

DSCF6999

На забаві були присутні також громадяни України, які працюють на місцевих підприємствах. «Відчуваємо гордість, що в цьому регіоні ми зустріли наших земляків, які, проживаючи далеко від України, підтримують свої традиції, плекають рідну мову, проводять такі гарні заходи», – стверджує Олексій Рудишин із Харкова.

Автор – Андрій Сидор, Джерело – Наше Слово, Варшава

Опубліковано Українці в світі.