Союз Українських Організацій Австралії AFUO засуджує ескалацію Путіним війни Росії проти України та закликає Захід триматися курсу

SUOA

Союз Українських Організацій Австралії (AFUO) рішуче засудила вчорашню часткову мобілізацію, антизахідну риторику та бряцання ядерною зброєю Путіна як безрозсудну ескалацію війни Росії проти України та закликала західні країни, включаючи Австралію, триматися цього курсу.

Пан Стефан Романів, співголова AFUO, сказав: «Путін принижений і в розпачі. Йому нічого не залишається, крім жалюгідно змушувати більше росіян воювати в Україні, проводити фальшиві референдуми та погрожувати засобами масового знищення Заходу».

«Дії Путіна суперечать будь-яким міжнародно визнаним нормам поведінки. Вони підривають головні принципи Статуту Організації Об’єднаних Націй — нації поважають суверенну рівність держав і не застосовують силу в міжнародних відносинах».

«Росія справді не змогла виконати жодну з цілей ООН. Натомість Росію слід визнати державою-спонсором тероризму», – додав він.

Пан Романів також закликав світ підтримати план президента Зеленського з п’яти пунктів, представлений вчора на Генеральній Асамблеї ООН, який закликав:

— Покарання за злочини агресії Росії, включаючи санкції, позбавлення права вето, спеціальний трибунал для покарання Росії та міжнародний механізм компенсації для України.

— Захист життя, оскільки масові поховання продовжують виявляти в районах, звільнених українськими військами, зокрема нещодавно в Ізюмі, де було знайдено масове поховання 445 тіл, багато з яких мають сліди тортур.

— Відновлення безпеки та територіальної цілісності.

— Гарантії безпеки.

— Допомога Україні продовжувати захищатися від російської агресії, яка допомагає не лише Україні, а й світу.

Пан Романів сказав: «Світ має визнати, що Росію необхідно змусити зупинити війну, яку вона розпочала. Міжнародна спільнота повинна продовжувати надавати Україні більше зброї, оскільки вона бореться за демократичні принципи та глобальний порядок».

«Ми сподіваємося, що уряд Австралії зможе збільшити військову допомогу Україні. Будучи найбільшим учасником оборони України, яка не є членом НАТО, Австралія вже перевищила свою вагу. Але потрібна додаткова допомога, щоб Україна змогла забезпечити мир у своїй країні, в Європі та світі», – сказав він.

Опубліковано Українці в світі.