Сім’я вітає новоприбулих на Різдво

Джанет Френч (Janet French)

8 січня 2018 року EdmontonSun_html_5ec2b087

http://edmontonsun.com/news/local-news/orthodox-christmas-the-gift-of-helping-others-settle-in-canada/wcm/5be4e695-052d-4c2e-85fb-c5cfaa859dd8#comments

В Україні Різдво, як правило, святкується з сім’єю, говорить Богдана Степаненко-Липовик.

Маючи більшість родичів на відстані 14-годинного польоту, [Богдана] Степаненко-Липовик та її чоловік Іван Липовик запрошують щороку новоприбульців до свого дому на півдні Едмонтона святкувати православне Різдво.

“Ми завжди намагаємося запросити їх до нашого будинку, щоб просто поділитися з ними світлом дружби та світлом можливостей, а також духом Різдва”, – сказала [Богдана] Степаненко-Липовик у неділю, яка є Різдвом згідно з юліанським календарем.

Десятиліття тому, коли [Іван] Липовик був завербований до Едмонтона з України у зв’язку з дефіцитом кваліфікованих будівельників (анг.: carpenters), він мав велику підтримку, сказав він. Багато інших робітників на будівельних майданчиках також розмовляли українською, а тому він познайомився з багатьма корисними людьми.

Через кілька років він разом з приятелем летіли до Єгипту з України і познайомилися з двома жінками, які сиділи за ними в літаку. Однією з жінок була [Богдана] Степаненко, яка пізніше вийшла заміж за [Івана] Липовика в 2012 році. Його друг одружився з подругою [Богдани] Степаненко.

Коли [Богдана] Степаненко-Липовик переїхала до Едмонтона в 2013 році, то знайшла роботу помічника наукового працівника (анг.: research assistant) в Університеті Альберти, де також зустріла величезну кількість людей, які допомогли їй пристосуватися. Хоча вона вже знала багато англійської термінології з області економіки, потрібної для роботи, але все ще бореться з деякими повсякденними словами, такими як назви продуктів або кухонного начиння.

Економічна та політична ситуація в Україні змушує декого шукати можливості в інших місцях, сказала вона. Простіше почати бізнес у Канаді, ніж в Україні, де влада є корумпованою і робить бюрократичні перепони, сказала вона.

“Наразі ви не відчуваєте себе в безпеці у вашій країні через конфлікт з Росією”, – сказала вона.

Працюююча мати двох дітей тепер допомагає іншим членам української громади, показує їм як написати резюме в канадському стилі, підготуватися до співбесіди, допомагає їм у оформленні імміграційної документації та направляє для отримання юридичної допомоги.

Люди іноді втрачають надію, коли вони відчувають дезорієнтацію та стрес, або не можуть знайти роботу відразу після прибуття, сказала вона.

Вона також сказала, що хоче стати гарним прикладом для своїх дітей, і хоче щоб вони розуміли як важливо допомагати іншим.

“Я зрозуміла на скільки важлива підтримка когось – навіть словесна та емоційна – щоб допомогти новоприбулим знайти свій шлях у Канаді”, – сказала вона.

Коли вони сідали за стіл щоб з’їсти Кутю, яка є традиційцною українською різдвяною стравою, і пити узвар, до них приєдналися українські лікарі, які прокладають собі шлях для нової медичної кар’єри і щойно отримали канадське громадянство та сім’я з чотирьох осіб, які намагаються знайти спосіб залишитися в Едмонтоні.

“Наш дім відкритий для будь-якої підтримки – у разі потреби – для українських родин”.

EdmontonSun_html_ba89c044

Марко Липовик, 2 роки, ліворуч, насолоджується українським різдвяним обідом у будинку своїх батьків в Едмонтоні в неділю, 7 січня 2018 р. Іван Липовик та [Богдана] Степаненко-Липовик прибули до Едмонтона з України у 2008 та 2013 роках відповідно. Тепер вони допомагають новоприбулим до Канади знайти роботу та дружбу.

Переклад: Валерій Степаненко

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа