Річні Збори Організації оборони чотирьох свобід України на Лонґ Айленді

02-18-18  Частина Загальних Зборів  ООЧСУ № 4218 лютого 2018 р. в парафіяльному центрі у Юніондейлі відбулися річні збори 42-го відділу ООЧСУ на Лонг Айленді.

oo4suДля проведення Загальних Зборів обрано прeсідником (головою Зборів) пана Степана А. Качурака, представника ГУ ООЧСУ та голови 2-го відділу ООЧСУ в Місті Нью Йорк на запрошення управи 42-го відділу ООЧСУ у Гемстед Н.Й. До президії обрано : Володимира Коваля як Заступника Пресідника та пані Юлію Трояновську – Секретаря, пані Віру Бочуляк заступника секретаря. До президіяльного столу запрошено : отця Василя Гриньківа, настоятеля Української Греко-католицької Церкви Св. Володимира та голову відділу пані Галину Фенченко.

Пан Степан А. Качурак подякував за довіру та вибір, привітав всіх присутніх – членів та гостей які приїхали відвідати та підтримати загальні збори відділу, а саме представники 41-го відділу ООЧСУ у Бруклині: новообраний голова пан Остап Глинський, друг Андрій Шегельський, друг Дмитро Стапінський та друг Михайло Бабій.

Рівночасно привітав голову відділу УККА в Гемстед пана Стефана Кунського, почесну голову відділу, пані Катерину Мицьо та всіх почесних членів відділу.

Присідник  Загальних  Зборів

Друг Качурак розпочав Загальні Збори одноюхвилинною мовчанкою вшануванням всіх членів відділу які відійшли у вічність за остатний рік та рівночасно всіх вояків та невинних жертв війни на сході України які день у день відходять у вічність від рук бійців окупантів – суто вічного ворога України: Росії.

Опісля, пресідник запросив для проведення молитви отця Василя Гриньківа, настоятеля Української Греко-католицької Церкви Св. Володимира“.

Голова Відділу + Член + Отець Василь Гриньків

Дуже приємно було бачити велику кількість присутніх: священиків, представників організації та української громади. Після молитви приступили до продовження зборів, які включали виступ ряду звітодавців.

До головного звіту та слова виступила голова 42-го відділу ООЧСУ на Лонґ Айленді пані Галина Фенченко.
Вона привітала усіх присутніх і наголосила, що в рядах ООЧСУ з’явилося багато нових членів.  Пані Галина висловила свою радість, що ряди ООЧСУ розростаються і збільшується обсяг корисних справ, які можна здійснити на благо нашої неньки України. А саме : для розповсюдження українства на теренах США, для відродження і збереження української мови, звичаїв і традицій, для благодійної
діяльності.

Голова Відділу - Звітує ( 2 )
2017 рік був дуже плідним і багатим на різні події у житті 42-го відділу ООЧСУ. Голова нагадала усім про захід, присвячений операції
“Вісла”. На цьому святі глядачі мали змогу відкрити для себе давні сторінки історії України. Завдяки чудовій доповіді очевидця тих подій – пані Катерини Мицьо – усі перенеслися у складні для України часи. Також дуже зворушили  листи переселенців. Потім присутні мали змогу розважитися під виступ талановитої співачки Анички. Кошти від благодійного заходу –понад $ 6,000 були передані 3-м ветеранам АТО, які були на святі. На ці гроші поранені солдати змогли пройти реабілітацію у медичних закладах США.
У цьому році 42-ий відділ ООЧСУ  вперше  святкував свято Спаса усією громадою. І багатьом це припало до душі. Після торжественної служби Божої відбулося посвячення фруктів. Усіх вразив велетенський
– 5м на 3м жовто-блакитний прапор, натягнутий між деревами. Дуже приємно було бачити велику кількість українських родин з дітками різного віку. Усі розважалися під виступи українських співаків, смажили шашлики і грали у спортивні ігри. Чудове багаття на березі океану зібрало усіх під звуки гітари, лунали веселі пісні, всі із захопленням брали участь у конкурсах і розвагах. Апофеозом дійства став вже традиційний конкурс з поїдання вареників. Окрему подяку висловили отцям Василіянам за надану територію. Частина зібраних під час пікніку коштів була пожертвувана на монастир.
Наступним заходом 42-го відділу ООЧСУ було свято “Ми з тобою, Україно!” На заході кожен міг насолодитися чудовим виступом української співачки Ірини Лончиної та гурту “Родина”. Був також вперше проведений аукціон з продажу картини. Під час цього дійства спільними зусиллями членів ООЧСУ , а також представників української громади було зібрано $ 9,210 дол. Кошти були передані на лікування ветеранів АТО, присутніх на святі.
В грудні 42-ий відділ знову зібрався для вже традиційного ліплення вареників.  Усі мали змогу прийняти участь у цьому заході. У дружній атмосфері всі ліпили вареники, спілкувалися, насолоджувалися українськими наїдками та напоями. Гроші, зібрані під час акції. як завжди, пішли на благодійність.
Пані Галина зробила кілька пропозицій щодо роботи 42-го відділу  на 2018 рік.  Для розвитку української свідомості членів організації було б корисним здійснити поїздку в українські музеї у Манхеттені або Коннектикуті, вважає голова. Також пані Галина запропонувала кілька наступних кроків для більшої популяризації ООЧСУ серед молоді : здійснити анкетування серед молоді на тему” Що слід змінити в ООЧСУ, щоб залучити молодь до участі в роботі  організації ?”; запрошувати молодих людей для допомоги у підготовці до заходів ООЧСУ;  зробити захід, цільовою аудиторією якого буде українська молодь (це може бути дискотека з українськими сучасними хітами, де дівчата і хлопці могли б познайомитися зі своїми земляками); активно залучати до співпраці своїх дітей, внуків, їхніх товаришів; здійснювати рекламу організації в українській школі, залучати учнів та вчителів до співпраці; зробити екскурсійну поїздку для молодих людей; влітку можна організувати невеличкий денний табір, де діти могли б спілкуватися українською мовою, читати українські казки та вивчати вірші, брати участь у різних квестах на тему ” Моя Батьківщина – Україна”, вивчати українські пісні, грати у спортивні ігри;  можна провести конкурс талантів серед молоді, або пісенний конкурс на українській мові, переможцям вручити грошові нагороди. Пані Галина подякувала усім членам ООЧСУ за сумлінну працю на благо організації. “Усе, що ви здійснили у цьому році, зробило світ трішки кращим, людей добрішими, а перемогу України над ворогами трішки ближчою! Низький вам уклін!”- проголосила голова. Пані Галина склала велику подяку своєму колишньому заступнику Олі Боднар, яка змушена була відбути на Україну. Пані Оля здійснила неоціненний вклад у роботу 42-го віддцілу ООЧСУ.
Пані Галина привітала усіх ювілярів 2017-го року і ветеранів ООЧСУ. Вони отримали цінні подарунки – книги молодих українських авторів. Усі були надзвичайно зворушені такою увагою.
Після звіту голови до слова було запрошено головного фінансиста 42-го відділу ООЧСУ пані Ганну Кійко, яка представила усім вичерпний і досконалий фінансовий звіт.

Фінансовий Референт Відділу - Звітує
За 2018 рік 42-ий відділ  з допомогою інших організацій та громад, зібрав і пожертвував понад $ 16,000 дол., які були витрачені на благодійну діяльність. Велику подяку за це слід висловити українській громаді та духовенству, які активно підтримували 42-ий відділ ООЧСУ у всіх його благих намірах.

Пресідник Зборів, пан Степан Качурак дотримався до Порядку Нарад та по черзі всі звітодавці виступили зі своїми належними звітами.

До продовження ряду звітів, виступили :

Номінаційна Комісія у складі : пані Ірена Трояновська Голова, пан Мирослав Кійко секретар та пані Оксана Боднар член, представили запропоновану листу управи відділу на каденцію 2018-19, яка була обрана одноголосно у наступному складі :

1 ) – Голова – Галина Фенченко

2 ) – 1-ший Заступник Голови – Володимир Коваль

3 ) – 2-гий Заступник Голови – Тетяна Теркер

4 ) – Рекордовий Секретар – Юлія Трояновська

5 ) – Пресовий Секретар – Оксана Жуковська

6 ) – Кореспонденційний Секретар – Роксоляна Левенець

7 ) – Скарбник – Анна Кійко

8 ) – Збірщик Членських Вкладок – Оля Коваль – Янич

9 ) – Організаційна Референтура :

Віра Качмарик, Тетяна Теркер, Роман Трояновський, Ігор Олексіїв

10 ) – Емпрезова Референтура :

Люда Грий, Валерій Грий, Степан Ренкалович, Ірина Трояновська ( Молодша ), Ігор Качмарик, Ева Єднак.

11 ) – Господарська Референтура :

Анна Кійко, Люба Мицьо, Марія Щерба, Віра Бочуляк, Оксана Микитин.

Референтура Виробів Вареників :

Володимир Коваль, Іван Шклярук, Роман Трояновський, Мирослав Кійко, Славко Турко, Мирон Митко.

12 ) – Спортивна Референтура :

Василь Микитин, Ігор Бартків, Ігор Качмарик, Славко Турко, Степан Дуда, Василь Футболіст та Юрій Козій.

13 ) – Продаж Квитків на Емпрези :

Роман Трояновський, Володимир Коваль, Володимир Єдинак, Зеновій Колісник, Андрій Рейзнер та Сергій Курган.

14 ) – Контрольна Комісія :

Голова – Ірина Трояновсьса, Члени : Марко Мицьо, Віра Бочуляк.

Почесна Голова : Катерина Мицьо

Почесні Члени : Марія Якубовська, Теодор Барняк, Ярослав Копистянський, Марія Копистянська, Богдан Наугольник, Анна Мариняк та Ярослава Щерба.

Чудовою частиною Загальних Зборів, був Виступ почесної Голови відділу, однієї із основоположників 42-го відділу ООЧСУ, пані Катерини Мицьо, яка виступила з надзвичайно цінною доповіддю про історію іміграції в Америці. Всі присутні дуже пильно слухали таку необхідну історичну доповідь, яка була прийнята дуже теплими оплесками.

Друг Степан А. Качурак привітав від імені ГУ ООЧСУ Загальних Зборів та дуже детально поінформував про діяльність, програми та працю виконану Головною Управою ООЧСУ.

Учасники Загальних Зборів були дуже раді за похвальне ведення присідником зборів, отримали з великим задоволенням правильні та відповідні відповіді які також прийняті з продовженими гучними оплискаии.

Головно погратулював цілий відділ – всіх членів на чолі з головою, пані Галиною Фенченко за дуже успішну та дуже розширену працю виконану у продовж цілого 2017-го року, та побажав продовжувати такі титанічні успіхи у майбутньому.

Андрій Шегельський - Привітає - Інформує

Пан Андрій Щегельський долучився до виступів з привітом від 41-го відділу ООЧСУ у Бруклині та оповів про різні спільні проекти які виконали у продовж року із 42-гим відділом ООЧСУ у Гемстеді та як заплановано продовжувати співпрацю між відділами. Головно акцентував увагу на пророблену працю у звязку з допомогою борцям/воякам України, головно з пораненими українськими героями.

При кінці були зачитані листи подяки від Школи Українознавства та Релігії в місті Гемстед за постійну фінансову підтримку та від Танцювального Ансамблю Мріяза фінансову підтримку.

Особисто висловила теплі слова підтримки та співпраці, фінансовий референт Православної Церкви ім. Св. Михаїла в місті Гемстед – пані Валентина Пауліц, для якої виділили $ 350.00 як дотація/пожертва для допомоги будинку/Клініці, де обслуговують хворих жінок (Тяжкі Роди) та дітей в Україні.

Завершивши ряд подяк, пан Стефан Лашин проголосив про значну пожертву та підтримку Українського Ліцею у Польщі які у 2017-му році святкували 60-ти ліття існування. Випускницею даної школи ( Ліцею ) була секретар 42-го відділу ООЧСУ пані Юлія Трояновська, для якої була передана як подарунок щойно видана Книжка, спонсорована відділом.

Після офіційної частини всіх присутніх було запрошено за щедрий стіл із смачними наїдками та напоями, який організували працьовиті господині з 42-го відділу ООЧСУ, за що висловлюємо їм окрему велику подяку.

Пресідник Зборів подякував всім присутнім за їхню участь та пильні надані питання, які всі присутні подавали, та закрив Загальні Збори з заспіванням Українського Національного Гимну.

У 2018 році 42-ий відділ ООЧСУ на Лонг Айленді запрошує усіх бажаючих поповнити його ряди. А також, чекайте нових захоплюючих заходів, слідкуйте за анонсами в пресі та Фейсбуці.

Слава Україні ! Героям Слава !

Опубліковано Українці в світі.