Президент Світового Конґресу Українців Евген Чолій здійснив візит до Люксембурга

29 червня 2018 р. Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій здійснив візит до Люксембурга з метою просування актуальних українських питань.
AngelЗліва направо: Д. Панчук, М. Анґель та Е.Чолій
У Люксембурзі Президент СКУ мав зустрічі з Головою Комітету закордонних та європейських справ, оборони, співробітництва і імміграції та депутатом Парламенту Люксембурга Марком Анґелем та Почесним консулом України у Люксембурзі Клодом Раду. У ході цих зустрічей Евген Чолій закликав Люксембург до подальшої підтримки України в захисті своєї територіальної цілісності, що включає також створення умов для направлення миротворчої місії ООН на Донбас і моніторингової місії ОБСЄ до незаконно окупованого Криму. Разом з цим він  відзначив  нещодавнє продовження Європейським Союзом санкцій проти Російської Федерації та закликав до їхнього посилення через грубе ігнорування Російською Федерацією Мінських домовленостей. Президент СКУ також поінформував про останні значні реформи в Україні, наголосив на необхідності представлення їхнього об’єктивного аналізу під час  Саміту “ЄС-Україна”, який відбудеться 9 липня 2018 р., та спонукав Люксембург і далі підтримувати євроінтеграцію України. Рівнож Евген Чолій закликав Люксембург визнати Голодомор геноцидом українського народу.
RadouxЗліва направо: Е. Чолій та К. Раду
Президента СКУ під час подорожі до Люксембурга супроводжував Заступник Директора Представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі Дмитро Панчук.

“Світовий Конґрес Українців буде й далі підтримувати Україну в захисті її територіальної цілісності та в просуванні її євроінтеграційних і євроатлантичних процесів,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

Опубліковано Українці в світі.