Президент СКУ завершив візит до Азербайджану

22-23 квітня 2018 р. Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій здійснив візит до Баку, Азербайджан, метою якого було просування актуальних українських питань перед владними структурами і громадянським суспільством Азербайджану та посилення зв’язків з українською громадою.
IbrahimovЗліва направо: М. Ярошевич, Е. Чолій, Н. Ібрагімов та Ю. Осадченко
Під час зустрічей з владними структурами Президент СКУ подякував Азербайджану за підтримку територіальної цілісності України. У цьому контексті він згадав героя України капітана Алігара Бабаєва, азербайджанця за походженням, який загинув у зоні війни в Східній Україні, а також українців Віктора Серьогіна, Руслана Половинка і Олега Бабака, які захищали Нагорний Карабах як частину території Азербайджану. Разом з цим Евген Чолій привернув увагу до нинішньої гібридної агресії Російської Федерації, яка не лише незаконно окупувала Крим і веде збройні дії на Сході України, але й розгорнула різні дестабілізаційні дії по всьому світу та нещодавно здійснила хімічні атаки. Президент СКУ закликав Азербайджан включати Україну до будівництва нових систем газопроводів. Крім цього, Евген Чолій представив позитиви реформування основних галузей України. Президент СКУ також закликав Азербайджан визнати Голодомор геноцидом українського народу та сприяти запровадженню цієї теми в освітню програму. Окремо Евген Чолій спонукав владні структури Азербайджану допомагати у вирішенні важливих питань українського релігійного і культурно-освітнього життя, включно й наданню приміщень для діяльності та  проведення заходів української громади.
GuliyevЗліва направо: Е. Ахундова, Р. Ґулієв, Е. Чолій, О. Міщенко та М. Ярошевич
22 квітня 2018 р. Президент СКУ побував на Службі Божій у Римо-католицькій Церкві Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії.
Shevchenko
Того ж дня Евген Чолій разом з Послом України в Азербайджані Олександром Міщенком, працівниками Посольства України та представниками місцевої влади і української громади поклав квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку, а на другий день віддав шану Особливій дипломатичній місії Української Народної Республіки в Азербайджані в 1919-20 рр. біля однойменної меморіальної дошки.
Mission
Президент СКУ відбув громадську зустріч з активістами Українського конґресу Азербайджану на чолі з Юрієм Осадченком та Української громади імені І. Франка у місті Сумгаїт на чолі з Таміллою Мусаєвою. У ході зустрічі було обговорено подальшу співпрацю з СКУ в підтримці України та сприяння з боку СКУ в задоволенні національно-культурних потреб української громади в Азербайджані.
community2ofAzerbaijan
Упродовж подорожі до Азербайджану Президента СКУ супроводжувала Директор Представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі Марина Ярошевич. У окремих зустрічах узяли участь Посол України в Азербайджані Олександр Міщенко та Голова Українського конґресу Азербайджану Юрій Осадченко.
community of Azerbaijan
“Зустрічі в Баку дали можливість конструктивно обговорити питання подальшої підтримки з боку Азербайджану в захисті територіальної цілісності України та посилення азербайджансько-українських відносин,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.
Shestak-Aliyeva
Список осіб, з якими зустрівся Президент СКУ:
Ахундова Ельміра, депутат Міллі Меджлісу (Парламенту) Азербайджану
Гасанов Раван, Виконуючий обов’язки Екзекутивного директора Бакинського міжнародного центру багатокультурності
Гашімова Наїла, Президент Фундації євразійського партнерства та Ресурсного центру досліджень Кавказу в Азербайджані
Ґулієв Руфат, депутат Міллі Меджлісу (Парламенту) Азербайджану та Голова робочої групи з міжпарламентських зв’язків “Азербайджан-Україна”
Джилл Вільям, Повірений у справах Сполучених Штатів Америки в Азербайджані
Ібрагімов Назім, Виконуючий обов’язки Голови Державного комітету Азербайджану по роботі з діаспорою
Міщенко Олександр, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Азербайджані
Мухтаров Ільґар, Посол, Директор Другого європейського управління Міністерства закордонних справ Азербайджану
Опубліковано Українці в світі.