Президент СКУ Евген Чолій здійснив візит до Бразилії

27 вересня – 1 жовтня 2017 р. Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій, на запрошення складової організації СКУ, Українсько-Бразилійської Центральної Репрезентації,  здійснив робочий візит до Куритиби, Бразилія, під час якої мав виступи з нагоди 50-ліття СКУ та зустрівся з високопосадовцями, громадянським суспільством і українською громадою штату Парана.
parana2
Виступаючи 30 вересня 2017 р. на конференції “СКУ в 50 років і далі: Південноамериканський вектор” за участі українців Арґентини, Бразилії та Парагваю, Евген Чолій представив основні досягнення СКУ за 50 років та його візію на майбутнє.
parana
Цього ж дня Евген Чолій виступив з головною доповіддю на тему СКУ на святковому бенкеті, яким місцева українська громада на чолі з Українсько-Бразилійською Центральною Репрезентацією та представники українських організацій з Арґентини і Парагваю вшанували       50-літній ювілей СКУ.
choliy5
27-29 вересня 2017 р. Президент СКУ мав зустрічі з високопосадовцями штату Парана, яким наголосив на важливості підтримки України під час міжнародних форумів у питаннях захисту її територіальної цілісності, дотримання Російською Федерацією Мінських домовленостей та деокупації нею Криму. Евген Чолій привернув увагу до необхідності консолідації світового співтовариства для поборювання гібридної війни Російської Федерації, яка є загрозою для миру і безпеки в світі. У цьому контексті Президент СКУ відзначив потребу оборони людських прав і свобод на незаконно окупованих територіях Криму і Сходу України. Евген Чолій також поінформував про прогрес України в реформуванні, модернізації і поборюванні корупції. Окремо він закликав Бразилію  визнати Голодомор геноцидом українського народу.
Ці ж питання Президент СКУ порушив під час свого виступу на Комерційної асоціації Парани, де були присутні консули, почесні консули та підприємці. Під час засідання Евгена Чолія було нагороджено Грамотою Комерційної асоціації Парани.
brasil
Українське релігійне життя в Бразилії Президент СКУ обговорив під час окремих зустрічей з Архієпископом і Митрополитом Архієпархії св. Івана Хрестителя в Куритибі Української Греко-Католицької Церкви в Бразилії Володимиром Ковбичем та Архієпископом Української Православної Єпархії Бразилії та Південної Америки Єремією Ференцем.
brasil2
Перебуваючи в Куритибі, Евген Чолій виступив перед українською громадою в Парафії Різдва Пресвятої Богородиці, а також поспілкувався з учнями і вчителями українських суботніх шкіл ім. Лесі Українки та “Полтава”.
brasil-poltava
Разом з цим Президент СКУ вшанував Тараса Шевченка та жертви Голодомору біля однойменних пам’ятників та відвідав Меморіал української імміграції.
brasil-holod
Упродовж перебування Президента СКУ в Куритибі його супроводжував Голова Українсько-Бразилійської Центральної Репрезентації Віторіо Соротюк.
“Висловлюю велику вдячність Українсько-Бразилійській Центральній Репрезентації на чолі з Віторіо Соротюком за успішну організацію заходів зі вшанування 50-ліття Світового Конґресу Українців, а представникам українських громад Арґентини і Парагваю – за участь у цих заходах,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

Список високопосадовців, з якими зустрівся Президент СКУ:
Баррос Рікардо, Міністр охорони здоров’я Бразилії
Борґетті Сіда, Заступник Губернатора штату Парана
Ґуімараес Карлос Едуардо де Атайд, Заступник Президента Комерційної асоціації Парани
Ґуімараес Едуардо Перейра, Президент Інституту міжнародних відносин Парани
Невес Томас, Президент Консульського товариства в Парані
Піззатто Луціано, Секретар штату Парана
Родріґес Езеквіас Морейра, Спеціальний секретар з церемоніальних та міжнародних відносин штату Парана
Траяно Адемар, Президент Законодавчої асамблеї Парани
Троненко Ростислав, Посол України в Бразилії

Опубліковано Українці в світі.