Президент СКУ Евген Чолій завершив візит до Брюсселя

31 січня – 3 лютого 2018 р. Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій здійснив візит до Брюсселя, Бельгія, де виступив на конференції у Європейському Парламенті і на регіональній нараді послів України в Європі та зустрівся з високопосадовцями ЄС, НАТО, Бельгії і України.
EPЕ. Чолій виступає на конференції у Європейському Парламенті на тему “4 роки окупації. Шляхи підтримки Криму і кримських татар”
31 січня 2018 р. Президент СКУ мав виступ під час конференції у Європейському Парламенті на тему “4 роки окупації. Шляхи підтримки Криму і кримських татар”. У своєму слові він наголосив на нелегальній окупації Криму Російською Федерацією, а відтак на її  грубих порушеннях людських прав кримських татар і українців та на посиленні мілітаризації Криму і її потенційних загрозах для світового співтовариства. У зв’язку з цим Президент СКУ закликав до подальшого посилення санкцій проти Російської Федерації, у тому числі й до її виключення з фінансової мережі SWIFT і до прийняття Закону Магницького та його застосування за порушення людських прав, у тому числі й у Криму. Рівнож Евген Чолій заохочував до підтримки направлення спостережної місії ОБСЄ до незаконно окупованого Криму. Крім того, Президент СКУ спонукав високопосадовців держав світу і міжнародних організацій бойкотувати ігри 21-ого Чемпіонату світу з футболу Міжнародної федерації футбольних асоціацій в Російській Федерації.
Вищезгадані теми, а також питання про російську агресію на Донбасі  Президент СКУ порушив під час зустрічей з високопосадовцями ЄС, НАТО і Бельгії. У цьому контексті він закликав підтримати направлення миротворчої місії ОБСЄ/ООН до Донбасу. Окремо Евген Чолій привернув увагу до необхідності посилення протидії дезінформаційній кампанії Російської Федерації, яка не лише намагається послабити Україну зсередини та знизити її міжнародний імідж, але й підірвати єдність міжнародної спільноти. У цьому контексті Президент СКУ наголосив на останніх значних реформах в Україні, які  здійснюються в умовах протидії російській військовій агресії. Евген Чолій закликав до подальшої гуманітарної допомоги Україні та до підтримки пакета типу Плану Маршалла для економічного зростання та подальшого реформування України.
Питання, пов’язані з висновками Венеціанської комісії щодо Закону України “Про освіту”, а також з його імплементацією, Евген Чолій  обговорив з Постійним Представником Угорщини при ЄС.
3 лютого 2018 р. Президент СКУ, на запрошення Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, виступив на регіональній нараді послів України в Європі. У своєму виступі Евген Чолій окреслив основну діяльність СКУ та об’єднаної навколо нього української діаспори в підтримці України. Від імені СКУ слово мали також присутні на цьому заході Заступник Президента СКУ, Голова Координаційного комітету підтримки України при СКУ і Президент Конґресу Українців Канади Павло Ґрод та Директор Представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі Марина Ярошевич. Учасники зустрічі обговорили питання взаємної зацікавленості.
Президента СКУ під час перебування у Бельгії супроводжували Директор Представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі Марина Ярошевич та Заступник директора Дмитро Панчук.
“Візит до Брюсселя був успішним та дозволив обговорити з високопосадовцями ЄС, НАТО і Бельгії та українськими і іноземними дипломатами актуальні українські питання та шляхи їхнього подальшого просування,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.
З відеозаписом виступу Евгена Чолія під час конференції у Європейському Парламенті на тему “4 роки окупації. Шляхи підтримки Криму і кримських татар”можна ознайомитись ТУТ.
Список високопосадовців, з якими зустрівся Президент СКУ:
Ауштревічюс Петрас, Депутат Європейського Парламенту, Заступник голови Групи Альянсу лібералів і демократів Європи, член Комітету з закордонних справ, Голова Групи дружби ЄС-Україна
Боні Міхал, Депутат Європейського Парламенту, член делегації до Парламентської асамблеї “Євронест”
Ваґнер Пітер, Голова Групи підтримки України при Європейській Комісії
Варгелій Олівер, Надзвичайний і Повноважний Посол, Постійний Представник Угорщини при ЄС
Гаґґард Генрі, Радник з політичних питань Представництва Сполучених Штатів при ЄС
Гармс Ребекка, Депутат Європейського Парламенту, Співголова Парламентської асамблеї “Євронест”
Гоббс Девід, Генеральний секретар Парламентської асамблеї НАТО
Дассіс Джордж, Президент Європейського соціально-економічного комітету
Девінь Люк, Заступник директора Європейської служби зовнішніх дій з питань Європи та Центральної Азії
Ілдем Такан, Посол, Помічник Генерального Секретаря НАТО з публічної дипломатії
Індекеу Йоган, Директор Східної та Південно-східної Європи і Центральної Азії Міністерства закордонних справ Бельгії
Комб Метью, Радник з питань Східної Європи і Центральної Азії Постійного Представника Франції при ЄС
Костелло Даніель, Надзвичайний та Повноважний Посол Канади до ЄС
Ордик Боґуміла, Посол, Представник Політичної ради та Ради Безпеки Постійного представництва Польщі при ЄС
Помяновський Єжи, Виконавчий директор Європейського фонду підтримки демократії
Портман Джайлз, Голова Східного страткому, Європейська служба зовнішньої дії
Пристайко Вадим, Надзвичайний та Повноважний Посол, Глава Місії України при НАТО
Тайвалантті Яні, Член Кабінету Міністрів Верховного представника ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки, Віце-президент Європейської Комісії Федеріки Моґеріні
Ташнер Мартін, Заступник голови Відділу Європейської політики сусідства при Генеральному директораті з питань європейського цивільного захисту та гуманітарної допомоги Європейської Комісії
Точицький Микола, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Королівстві Бельгія та Великому Герцогстві Люксембург, Представник України при ЄС та Європейському атомному енергетичному співтоваристві
Фотиґа Анна Ельжбета, Депутат Європейського Парламенту, Голова Підкомітету з безпеки та оборони
Чарнецький Ришард, Віце-президент Європейського Парламенту
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа