Помер колишній спікер Законодавчої Асамблеї провінції Альберта Євген Звоздецький

zwozdecky

Світова українська громада засмучена переходом у вічність Євгена Звоздецького. Висловлюємо щирі співчуття його родині та друзям.

Йому було 70. Євген був вийнятковою людиною, яка змогла з’єднати мостами стільки світів – культуру та політику, канадську мейнстрімну та українську ідентичність, високопоставлених політиків та звичайних громадян, узгоджено діючи між ними та наочно показуючи їх взаємозв’язок.

Українська громада, як у Канаді, так і в усьому світі, залишиться в боргу перед Євгеном, за його внесок у політичне становлення і розвиток незалежної, демократичної України. Він зрозумів важливість сильної, української держави для продовження процвітання української громади в Канаді, а тому зробив усе, щоб його провінція Альберта взяла на себе ініціативу у формалізації урядових стосунків, що врешті й принесло користь міжнародним стосункам.

Відданість Євгена справі суспільного усвідомлення Голодомору призвела до внесення ним у Законодавчу Раду Альберти у 2008 році законопроекту 37 “Акт про Український Голодомор та геноцид (Голодомор)”. Цей законопроект був одним з перших у Канаді і, як наслідок, Канада продовжує очолювати міжнародне співтовариство з питань обізнаності та визнання Голодомору, а канадське законодавство залишається прикладом для інших країн, коли ми продовжуємо наші глобальні ініціативи у цьому напрямку.

У знак визнання його ініціативи та зусиль, Євген був удостоєний найвищої почесті Конгресу Українців Канади – Медалі Шевченка.

zwozdecky2

Спадщина Євгена включатиме величезну віру в потенціал української громади та її провідну роль у визначенні Канади. Він був провидцем і великим промоутером спільноти в канадському ландшафті і політичним чемпіоном Канади на міжнародній арені. Він був обраний в окрузі Едмонтон-Мілл-Крік шість разів, на виборах від 1993 до 2015 року.

zwozdecky3

Нехай його музика продовжуватиме просвітлювати наші серця і нехай його приклади лідерства, відданості та пристрасті продовжуватимуть надихати і залучати майбутні покоління канадців у побудову кращого світу.

Нехай він спочиває з миром. Вічна пам’ять!

Опубліковано Українці в світі.