Конференція в Торонто підсумувала 50-літню діяльність СКУ та виробила пріоритети його майбутньої праці

10-11 листопада 2017 р. в приміщенні бенкетного комплексу The Old Mill у Торонто, Канада, Світовий Конґрес Українців (СКУ) провів останню із серії міжнародних конференцій під назвою “СКУ в 50 років і далі: Дорожня карта”, яка підсумувала півстолітню діяльність СКУ та виробила пріоритети його майбутньої праці.
Czolij2Президент СКУ Е. Чолій
У конференції взяли участь релігійні і державні високопосадовці та дипломатичні представники з України і Канади, політики, члени Проводу та представники складових організацій СКУ з Австралії, Бразилії, Великої Британії, Греції, Естонії, Канади, Російської Федерації, США Угорщини і Швейцарії та провідники партнерських організацій СКУ – Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків діаспорою Національного університету “Львівська політехніка” (МІОК) з України та Атлантичної ради з США.
ZaryckyjКоординатор конференції д-р В. Зарицький
Координатором та головуючим на конференції був д-р Володимир Зарицький – Голова Світової наукової ради СКУ.
10 листопада 2017 р. Президент СКУ Евген Чолій виголосив головну доповідь на тему: “Світовий Конґрес Українців та українська діаспора у просуванні інтересів українського народу: досягнення і перспективи”.
На першій пленарній сесії на тему: “Осмислення найкращих моментів в історії української діаспори впродовж останніх двох поколінь” доповідачі порушили теми щодо створення всесвітньої мережі друзів України, ефективної організації української діаспори, залучення міжнародних засобів масової інформації до теми України, захисту людських прав українців у світі, ефективної організації української діаспори, сприяння академічному вивченню України за кордоном, допомоги українцям усього світу (виклики в гуманітарній сфері та суспільній допомозі), шанування і збереження своєї спадщини та сприяння фінансовій стійкості світової української громади.
ShymkoКолишній Президент  СКУ Ю. Шимко
Модератором цієї сесії був Андрій Футей, Заступник Президента СКУ та Президент Українського Конґресового Комітету Америки. З доповідями виступили Михайло Моравський, Заступник Президента СКУ та колишній Голова Союзу Українських Організацій у Австралії; Юрій Шимко, колишній Президент СКУ; Степан Бандера, Директор телепрограми “Форум”; Андрій Добрянський, Директор УККА з зовнішніх зв’язків, який представив презентацію, підготовлену Іреною Ярошевич, колишнім Головним редактором тижневика “Свобода”; Любомир Гайда, Заступник директора Інституту українських студій Гарвардського університету; Михайло Боцюрків, аналітик з міжнародних питань і колишній прес-секретар ОБСЄ та Ірина Ключковська, Директор МІОК.
KluchkovskaДиректор Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків з діаспорою І. Ключковська
Промовцем перед секційними сесіями був Джеймс Безан, депутат Парламенту Канади та Заступник голови Постійної комісії з питань національної оборони, який порушив тему: “Чому вільна, стабільна та процвітаюча Україна важлива для євроатлантичної громади”.
BezanДепутат Парламенту Канади Д. Безан
Після цього у рамках теми “Оцінка ролі та внеску СКУ в успіхи останніх двох поколінь” було проведено шість секційних сесій: про зовнішні відносини (створення взаємовідносин з урядами, міжнародними агенціями та неурядовими організаціями); розвиток громад (співпраця з мережею 53-ох країн СКУ); інформаційні питання (залучення академічних кіл, засобів масової інформації та соціальних мереж на світовому і місцевому рівнях); захист прав людини та гуманітарні питання (допомога українцям усього світу); навчання наступної ґенерації українців у світі та кооперативні і фінансові справи.
Модераторами секційних сесій були Орися Сушко, Перший заступник Президента СКУ та Голова Світової Федерації Українських Жіночих Організацій; Тамара Олексій, Голова Світової ради СКУ з питань Організації Об’єднаних Націй та Екзекутивний директор Українського Конґресового Комітету Америки; Ірина Ключковська, Директор МІОК; Петро Штик, Третій заступник Президента СКУ та Голова Світової комісії людських і громадянських прав СКУ; Оксана Винницька-Юсипович, Голова Світової координаційної виховно-освітньої ради СКУ та Тарас Підзамецький, Головний Управитель Української Кредитової Спілки Лимитед і Президент Українського Національного Об’єднання Канади.
На завершення першого дня конференції з доповіддю на тему: “Євроатлантична інтеграція України: шлях вперед у співпраці з українською діаспорою” виступила канадський Сенатор Рейнел Андрейчук, Голова Міжпарламентської ради Україна-НАТО Парламентської асамблеї НАТО.
AndreychukСенатор Канади Р. Андрейчук
11 листопада 2017 р. конференція розпочалась із виступу Бориса Вжесневського, депутата Парламенту Канади та Голови Постійної комісії з закордонних справ та міжнародного розвитку, який мав доповідь на тему: “Чому вільна, стабільна та процвітаюча Україна важлива для Канади”.
WrzesnewskyjДепутат Парламенту Канади Б. Вжесневський
Другий день конференції припав на День пам’яті в Канаді, тому всі учасники взяли участь у церемонії вшанування воїнів, загиблих у всі часи в боротьбі за мир і світле майбутнє, включно й протягом останніх років в Україні. Церемонію провів Андрій Соханівський, Голова Української Стрілецької Громади в Канаді.
Друга пленарна сесія була присвячена темі: “Візія української діаспори на наступні два покоління”. Упродовж неї учасники заслухали презентації про пошуки шляхів для розширення мережі друзів України, шляхи зміцнення української діаспори в інституційному плані; збільшення присутності “інститутів українознавства” у провідних університетах світу; розширення і зміцнення світових інформаційних питань; пошуки шляхів посилення захисту прав людини та розширення сфери роботи гуманітарних і суспільних служб СКУ; вивчення української мови в цифровій епосі та бачення розвитку кооператив і фінансових справ.
Модератором цієї сесії була Леся Хичій, Заступник Президента Конґресу Українців Канади, а доповіді виголосили Ґлен Говард, Президент фундації Джеймстоун; Павло Ґрод, Заступник Президента СКУ та Президент Конґресу Українців Канади; Марко Стех, Директор преси і публікацій Канадського інституту українських студій; Герман Пірчнер, Президент Американської ради зовнішньої політики; Девід Крамер, колишній Заступник Державного секретаря США з питань демократії, прав людини та праці; Андрій Васькович, Президент Міжнародного благодійного фонду “Карітас України”; Уляна Плавущак-Підзамецька, член Комітету “Рідна школа” Українського Національного Об’єднання; Аріел Коген, старший науковий співробітник Атлантичної ради, та Віктор Кривенко, народний депутат України.
З доповіддю на тему “Захист майбутнього України: шлях вперед у підтримці світового українства” виступив Филип Карбер, Президент Фундації “Потомак”.
KarberПрезидент Фундації “Потомак” Ф. Карбер
Затим у рамках теми “Окреслення ключових питань, які впливатимуть на діяльність СКУ на наступні два покоління” пройшли шість секційних сесій, які ще раз розглянули питання про зовнішні відносини (створення взаємовідносин з урядами, міжнародними агенціями та неурядовими організаціями); розвиток громад (співпраця з мережею 53-ох країн СКУ); освітні та інформаційні питання (залучення академічних кіл, засобів масової інформації та соціальних мереж на світовому та місцевому рівнях); захист прав людини та гуманітарні питання (допомога українцям усього світу); виховання і навчання наступної ґенерації українців у світі та кооперативні і фінансові справи.
Модераторами секційних сесій були: Маркіян Швець, колишній Президент Відділлу Конґресу Українців Канади в Торонто; Тамара Олексій, Голова Світової ради СКУ з питань Організації Об’єднаних Націй та Екзекутивний директор Українського Конґресового Комітету Америки; Сергій Касянчук, Директор Представництва СКУ в Україні; Андрій Яців, Заступник директора МІОК; Петро Штик, Третій заступник Президента СКУ та Голова Світової комісії людських і громадянських прав; Оксана Винницька-Юсипович, Голова Світової координаційної виховно-освітньої ради СКУ та Тарас Підзамецький, Голова Правління Української Кредитової Спілки Лимитед та Президент Українського Національного Об’єднання Канади.
Основними дискутантами під час секційних сесій протягом двох днів були Орися Сушко, Другий заступник Президента СКУ та Голова Світової Федерації Українських Жіночих Організацій; Петро Ревко, Президент Союзу Українців у Великій Британії; Валерій Семененко, Заступник Президента СКУ; Віра Коник, Заступник Президента СКУ та Голова Конґресу Українців Естонії; Ігор Михальчишин, Головний виконавчий директор Конґресу Українців Канади;  Юрій Клюфас, продюсер телепрограми “Контакт”; Сергій Касянчук, Директор Представництва СКУ в Україні; Орест Закидальський, старший радник Конґресу Українців Канади; Віктор Гетьманчук, Директор СКУ з гуманітарних ініціатив; Марта Базюк, Христина Юрчук та Анастасія Лещишин, представниці проекту “Українські політичні в’язні”; Галина Маслюк, Голова Світової комісії боротьби проти торгівлі людьми при СКУ та Голова Товариства української діаспори в Греції “Українсько-грецька думка”; Іроїда Винницька, колишня Голова Світової координаційної виховно-освітньої ради при СКУ; Надія Луців, колишня Голова Світової координаційної виховно-освітньої ради при СКУ; Василь Калимон, почесний професор Школи бізнесу ім. Річарда Айві та Роман Медик, Голова Фундації “Будучність”.
Під час четвертої пленарної сесії на тему: ”Рекомендації для СКУ на наступні 50 років” модератори  попередніх сесій представили рекомендації щодо майбутньої діяльності СКУ в найголовніших напрямках.
На завершення Президент СКУ Евген Чолій підсумував дводенну працю конференції, наголосивши на найголовніших нинішніх завданнях СКУ, які пов’язані з захистом територіальної цілісності  України і людських прав українців та європейською і євроатлантичною інтеграцією України.
unnamed(19)Учасники конференції з поштовими картками українським політичним в’язням
Крім цього, протягом двох днів конференції учасники мали нагоду оглянути виставку Українського товариства нумізматів і філателістів, які також випустили в листопаді 2017 р. пам’ятну марку, присвячену СКУ.
“Дводенна Міжнародна конференція “СКУ в 50 років і далі: Дорожня карта” в Торонто була дуже успішною у виробленні дорожньої карти Світового Конґресу Українців на майбутнє,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

SKU-2017

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа