Греко-католики Росії: паломництво на місця поховань репресованих

Життя для людей

На початку жовтня 2018 р. у Томську відбулася зустріч духовенства греко-католицької церкви в Росії. Особливістю зустрічі було паломництво в глибоку тайгу за 300 км від Томська на місце поховання монахинь конгрегації Сестер Святого Йосифа Олімпії і Лаврентії (обидві народились і служили у Львівській області).

ugcc-ru_html_c930e333

Лаврентія (Гарасимів) в 1931 р. вступила до монашої конгрегації Сестер Св. Йосифа. Олімпія (Біда) народилась в 1909 р. і у ранньому віці вступила до конгрегації Сестер Св. Йосифа. У 1938 р. стала настоятелькою монастирського дому у м. Хирів Львівської області.

ugcc-ru_html_229305a8

Лаврентія і Олімпія присвятили своє життя вихованню дітей сиріт. Незважаючи на заборону радянської влади, готували дітей до першої сповіді та Святого Причастя. Вони дбали про дитячі садочки, які тоді називались захоронками та допомогали бідним родинам. У 1950 р. Олімпія та Лаврентія вели Службу Божу, під час якої сестер арештували НКВДисти та відправили на довічне заслання до Сибіру (с. Харськ Молчановського району Томської області). Навіть там сестри продовжували вести свою релігійну діяльність і загинули за два роки перебування у неволі у 1952 р. Мощі святих привезли в Україну. Монахині, мощі яких зараз відвідують люди, стали мученицями за віру.

ugcc-ru_html_31f5f524

Сестри Олімпія і Лаврентія зараховані до лику блаженних 27 червня 2001 р. у числі 52 Слуг Божих Української греко-католицької церкви.

Обєднана прес-служба українських організацій Росії

Опубліковано Українці в світі.