Французький журнал “Lectures françaises” згадав професора Володимира Косика

Згадаймо

Володимир Косик помер 16 червня 2017 року у віці 92 років. Він народився 26 листопада 1924 року в Західній Україні. Після війни, біженець на заході, він закінчив середню освіту в Бaварії. Потім, залишивши Німеччину, переїхав до Франції, де в 1949 році прослухав курс соціології та історії в Сорбонні, але не зміг закінчити свою освіту через брак коштів.

Kosyk5Володимир Косик співпрацював у багатьох українських газетах у діаспорі, у 1962 році був обраний президентом Об’єднання Українців Франції і залишався на цій відповідальній посаді до 2015 року. У ці роки він відновив наукову діяльність (здобув звання доктора історії), що дозволило йому зайняти посади професора у кількох інститутах та університетах (Париж, Мюнхен, Київ), а у Франції він був удостоєний нагородження Орденом Мистецтв і Літератури .

Kosykbook

У 1962 році В.Косик заснував журнал “L’Est Européen” (який ми отримували тривалий час), яким він керував до кінця його видання в 2000 році. Він також опублікував кілька книг про Україну та її історію, щоб “виправити існуючі ідеї та події, спотворені або погано повідомлені”.

Богдан Білогоцький, нинішній президент Об’єднання Українців Франції, віддав йому належну шану :

“Якість і надзвичайна цілісність керівництва В. Косика дозволили Об’єднанню Українців Франції бути активними донині і, швидше за все, на довгий час, тому що він заповідав нам матеріальні і моральні цінності, а також величезну любов до України. Шановний пане, ми висловлюємо Вам нашу величезну повагу і виявляємо Вам всю нашу вдячність “.

Згідно з останніми побажаннями, Володимир Косик спочиває на Личаківському цвинтарі у Львові.

kosyk149

Стаття, надрукована в авторитетному журналі “Lectures françaises” за листопад 2017р.

Опубліковано Українці в світі.