В США згадали спроби України допомогти Гіларі Клінтон на виборах

whitehouse-ua

У США почали підозрювати, що Україна втручалася в американські президентські вибори минулого року.

Про це почали говорити 12 липня, коли кандидат на посаду керівника ФБР Крістофер Рей брав участь у слуханнях Сенату щодо призначення нового очільника Бюро. Тоді сенатор-республіканець Ліндсі Грем попросив його дати оцінку закидів про втручання України у перебіг виборчої кампанії 2016 у США. Відповідну інформацію ще на початку цього року почало поширювати видання Politico у статті “Спроби України саботувати Трампа нашкодили їй самій”.У ній йшлося про те, що колишній співробітник посольства України у США Андрій Теліженко заявив, що посольство, буцімто, тісно співпрацювало з Александрою Чалупою. Ця жінка є американкою українського походження та тісно пов’язана із Демократичною партією США та наче допомагала партії збирати викривальні матеріали щодо члена виборчого штабу Трампа Пола Манафорта.

“Розслідування видання Politico виявило, що американка українського походження, яка консультувала DNC, зустрічалась із високопосадовцями посольства України в Вашингтоні, з метою викрити зв’язки співробітника виборчого штабу Трампа, Пола Манафорта з Росією, відповідно до повідомлень людей безпосередньо обізнаних з ситуацією. Вам відомо про ці звинувачення?”, – запитав Грем у Рея.

На це Рей відповів, що про цю ситуацію йому нічого не відомо, однак він готовий взятися за цю проблему.

Пізніше того ж дня речниця Білого дому Сара Сандерс знову порушила цю тему, коли відповідала на запитання щодо втручань Кремля у вибори 2016 року та спробу російської влади допомогти перемогти Трампу. Тодія вона заявила, що змова Демократичної партії з українською владою у цьому контексті була б більш ймовірною та має більше доказів.

“Якщо і є якісь докази змови під час минулих президентських виборів у США, то це – докази змови між Демократичною партією США та урядом України”, – наголосила Сандерс.

Джерело: uapost.us

Опубліковано Новини.