Український священик у Польщі нагороджений за християнсько-єврейський діалог і примирення

Польська рада християн і євреїв нагородила отця Андрія Журава, пароха греко-католицької парафії в Команчі. Про це повіомляє сайт cerkiew.org

2-1

Українського священика відзначили нагородою ім. ксьондза Романа Інджейчика за внесок у християнсько-єврейський діалог і примирення. Журі оцінило, зокрема, те, що отець Анджей Журав щонайменше від 2010 року бере участь у церемоніях, присвячених пам’яті жертв Голокосту, організованих у Підкарпатському воєводстві (у тому числі в Галбові поблизу Нового Жмигрода). У деякі роки отець Анджей Журав був єдиним духовним християнином на цих заходах.

a.zuraw_-1

Польська рада християн і євреїв заснувала Почесну нагороду ім. ксьондза Романа Інджейчика, щоб вшанувати пам’ять священика, який загинув у авіакатастрофі у Смоленську 2010 року, яку, як підозрюють, організувала ФСБ. Нагородою відзначають духівників-християн, які завдяки своїй діяльності та позиції сприяли розвитку християнсько-єврейського та польсько-єврейського діалогу і співпраці.

Нагадаємо, що у жовтні минулого року священик брав участь у відзначенні 100-річчя її Команчанської республіки. У рамках відзначень на кладовищі у Команчі встановлено таблицю з інформацією про це державне утворення, яке під гаслом єдиної української національної та державної ідеї об’єднало 33 лемківських сіл і стало наочним символом національного самовизначення приналежності лемків до українців.

Автор – Павло Лоза, Джерело – Наше Слово, Варшава

Опубліковано Новини.