У Тернополі кіберполіція викрила держслужбовців у заподіянні збитків державі на чверть мільйона гривень (фото))

Завдяки використанню спеціальних програм та комунікаційного обладнання транспортної компанії, учасники злочинної групи забезпечували підміну оригінальних номерів абонентів та видавали міжнародний телефонний трафік за місцеві телефонні розмови. За даним фактом триває досудове розслідування.

cyberpolice_html_ca5af171

Оперативники Подільського управління Департаменту кіберполіції Національної поліції України спільно з працівниками Служби безпеки України, у результаті реалізації матеріалів оперативного обліку, виявили організоване злочинне угрупування. Його учасники несанкціоновано втручалися у роботу електронно-обчислювальних систем та мереж для налагодження незаконних каналів міжнародного зв’язку.

cyberpolice_html_6b8323b1

Поліцейські встановили, що злочинна група складалася з чотирьох осіб. Троє з них – співробітники одного із територіальних підрозділів ПАТ «Укрзалізниця», ще один – 35-річний мешканець Тернополя. Зловмисники, використовуючи технічні можливості електронно-обчислювального обладнання підприємства, здійснювали перемаршрутування міжнародного телефонного трафіку в обхід міжнародних центрів комутації.

WhatsApp Image 2017-10-23 at 11.21.37

Завдяки використанню спеціальних програм та комунікаційного обладнання транспортної компанії, учасники злочинної групи забезпечували підміну оригінальних номерів абонентів та видавали міжнародний телефонний трафік за місцеві телефонні розмови.

WhatsApp Image 2017-10-23 at 11.21.23

За попередніми оцінками фахівців учасники злочинного угрупування лише з початку року завдали своїми діями збитків у розмірі понад 250 тисяч гривень.

WhatsApp Image 2017-10-23 at 11.22.28

Сьогодні, 23 жовтня, у робочих кабінетах та помешканнях зловмисників поліцейські провели п’ять санкціонованих обшуків, звідки вилучено комп’ютерну техніку, гроші, документи «чорної» бухгалтерії та електронні носії даних.

WhatsApp Image 2017-10-23 at 11.22.32

WhatsApp Image 2017-10-23 at 11.22.48

Триває досудове розслідування, розпочате за ч. 2 ст. 361 (незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, систем та комп’ютерних мереж) Кримінального кодексу України.

WhatsApp Image 2017-10-23 at 11.22.35

Вилучене обладнання направлено до експертного центру для проведення усіх необхідних експертиз. За їх висновками буде встановленно остаточну суму збитків завданих державі.

Проводиться подальше досудове розслідування. Тривають слідчо-оперативні дії, спрямовані встановлення усіх учасників злочинної схеми.

Подільське управління

Департаменту кіберполіції

Опубліковано Новини.