У Києві відкриється виставка «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921»

центральний банер

Експозиція, приурочена до 100-річчя проголошення Української Народної Республіки, розповідатиме в простій та цікавій формі про події Української революції 1917 – 1921 рр.

«Завдання виставки – нагадати українцям про події Української революції столітньої давнини, пояснити, що це не “громадянська війна”, як стверджувала радянська пропаганда, не тільки “стихія і розруха”, але передусім відродження української державності, формування української нації, ренесанс української культури та духовності. Нам надзвичайно важливо розповісти про це не лише українцям, але й світові, аби заперечити одну з ключових тез російської пропаганди, що Україна не є геополітичним непорозумінням, яке з’явилося на мапі світу після розвалу Радянського Союзу, а має давню історію державотворення, відновила державну незалежність 1991 року завдяки героїчній боротьбі багатьох поколінь українців», – розповідає Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

15 листопада

о 12:00

фасад Головного Поштамту (Київ, вул. Хрещатик, 22)

Виставка представить десять історій провідників революційного руху та детально висвітлить різні аспекти творення Української державності 1917 – 1921 рр.
В інсталяції задіяні матеріали з архівів, музеїв та маловідомі фотокартки із приватних колекцій. На 70-метровій конструкції присутні стенди, присвячені Центральній Раді, Гетьманату, Директорії УНР і ЗУНР, Українському Криму і Українському флоту, військовому будівництву і дипломатії, освіті і культурі, українським грошам і державній символіці, національним меншинам, пресі та медіа тощо.

Експозиція діятиме до кінця року.

Учасники:

Володимир В’ятрович – Голова Українського інституту національної пам’яті,

Ярослав Файзулін – співробітник Українського інституту національної пам’яті;

Представник ПАТ “Укрпошта”.

Організатор виставки: Український інститут національної пам’яті.

Опубліковано Новини.