СБУ запобігла оскарженню міжнарожного Тріанонського договору 1920 року

trianon

Контррозвідники СБУ припинили діяльність групи громадян у Закарпатській області, дії яких містять ознаки злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110 «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України» Кримінального кодексу України.

Здобута оперативниками інформація засвідчила факти залучення громадян України до процесу оскарження в міжнародних інституціях результатів Тріанонського мирного договору. Згідно з ним у 1920 році від Королівства Угорщина відійшли території, у тому числі частина земель сучасної Закарпатської області.

У межах розпочатого кримінального провадження вже задокументовано факт залучення представниками іноземних організацій українця для збору підписів мешканців області на підтримку петиції щодо скасування умов Тріанонського мирного договору.

Ініційована Службою безпеки України експертиза засвідчила, що бюлетені, які використовувалися для такого анкетування, містили заклики до порушення територіальної цілісності України.

Організатору анкетування слідчими СБУ повідомлено про підозру. Йому обрано міру запобіжного заходу. Перевіряється інформація щодо можливої причетності до антиукраїнської діяльності інших осіб та організацій.

Отож, СБУ запобігла провокації на Закарпатті, спрямованій на порушення територіальної цілісності України.

trianon-e1543164993989

The Security Service of Ukraine

Опубліковано Новини.