Представники Європарламенту відвідали прифронтову Авдіївку

Screenshot at 2017-09-19 21-49-26

19 вересня місто Авдіївку відвідала делегація Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС на чолі із співголовами ПКА Даріушем Росаті та Миколою Княжицьким. 19 європарламентарів та 10 українських високопосадовців, серед яких був заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука, прибули у прифронтове місто для моніторингу окремих питань екологічної та безпекової ситуації, огляду пошкоджених у наслідок бойових дій об’єктів цивільної та індустріальної інфраструктури. А також – обговорити перспективи та плани участі європейських країн у процесі відновлення зруйнованих бойовиками об’єктів інфраструктури у Донецькій області. У поїздці гостей з-за кордону супроводжували голова військово-цивільної адміністрації Донецької області Павло Жебрівський та ТВО голови ВЦА Авдіївки підполковник Володимир Рекшинський.
Першою зупинкою європарламентрів стала територія ПрАТ «Авдіївський коксохімічний завод». За словами директора підприємства Муси Магомедова, під час загострення бойових дій у лютому-березні 2017 року, Авдіївський коксохім був однією з пріоритетних цілей бойовиків. Обстрілюючи територію підприємства, пошкоджуючи магістральні лінії електропередач, а також блокуючи діяльність Донецької фільтрувальної станції, представники незаконних озброєних формувань намагались позбавити підприємство води та електрики, а відтак – змусити зупинити завод-гігант і спричинити збитки українській економіці.
– Через обстріли бойовиків загинуло 12 та поранено 60 працівників підприємства, – зазначив Муса Магомедов. – Це велика трагедія для усього колективу заводу. Але навіть у найважчі дні ми не припиняли роботу. Був час, коли у місті залишались лише військові та працівники заводу. Під час обстрілів понад 2 тисячі працівників заводу були вимушені переховуватися в укриттях, адже від цих людей залежав безперебійний виробничий процес.
Як зазначив директор заводу, на «коксохімі» дев’ять печей задіяні у виробничому процесі. Під час зимового загострення на лінії розмежування, персонал підприємства був змушений перевести декілька з печей у аварійний режим через нестачу електроенергії та води, яка є одним з основних елементів у виробничому процесі. Виробничі потужності дозволяють випускати до 9 тисяч тон коксованого вугілля на добу. Коли завод вимушено зменшив обсяги виробництва, ціна на основну продукцію підприємства зросла на 20%. Крім того, через обстріли території заводу виникав ризик екологічної небезпеки.
Розповідаючи про руйнування у житловому секторі міста, голова Донецької ВЦА Павло Жебрівський провів іноземних гостей до будинків, які були пошкоджені танковими снарядами бойовиків у березні 2017 року.
– Загалом, у місті потребують відновлення майже 500 будинків. Це і центральна частина Авдіївки, і приватний сектор. Зараз ми активно намагаємось відновити будинки та об’єкти цивільної інфраструктури до початку опалювального періоду. Зокрема, будуємо газогін, плануємо до початку жовтня побудувати близько 10 бюветів для забезпечення населення водою. Крім того, за допомогою держави та неурядових організацій проводимо забезпечення населення будівельними матеріалами, – зазначив Павло Жебрівський. – Під час активізації бойових дій проросійські бойовики переслідували мету змусити нас здійснити евакуацію мешканців міста та увійти до спорожнілої Авдіївки, як вони це зробили із Дебальцевим. Але місто вистояло, і зараз триває процес активного відновлення інфраструктури міста.
Коментуючи ситуацію із численними руйнуваннями у житловому секторі міста, голова ВЦА Донецької області відзначив, що проблемним аспектом у відновленні пошкоджених будівель і комунікацій Авдіївки є залучення будівельних підприємств. Відповідно до існуючої проектно-кошторисної документації, вартість виконання робіт на території Авдіївки така ж, як і у інших, не наближених до лінії бойового зіткнення населених пунктах України. А тому комерційні будівельні фірми не бажають працювати у зоні підвищеного ризику. На даний момент ремонтно-відновлювальні роботи виконуються спеціалізованими бригадами ДСНС та Державної спеціальної служби транспорту.
Підбиваючи підсумки роботи делегації, співголова Парламентського комітету асоціації Україна-Європейський Союз Даріуш Розатті зазначив, що члени делегації отримали великий масив інформації. Зокрема, у Європарламенті будуть порушуватись теми щодо подальшої допомоги Україні в контексті відновлення інфраструктури Донбасу, запровадження екологічних інновацій на підприємствах Донеччини, продовження забезпечення нормального рівня життя мешканців населених пунктів, що знаходяться на лінії зіткнення.
Крім того, Павло Жебрівський звернувся до іноземних гостей із проханням активізувати тиск на представників Російської Федерації щодо дотримання бойовиками умов припинення вогню. Адже ефективність робіт із відновлення інфраструктури населених пунктів, які знаходяться на лінії зіткнення, напряму пов’язана із дотриманням умов перемир’я, яке регулярно порушується представниками незаконних озброєних формувань.
Володимир Скоростецький

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа