Перша Міжнародна Асамблея «Українка у світі: професіоналізм, активізм, традиція»

Screenshot at 2019-08-23 13-15-20

Коли: 1 – 3 вересня 2019 року

Місце: головний корпус Національного університету «Львівська політехніка» (м. Львів, вул. Степана Бандери, 12)

Організатори: Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», Світова Федерація Українських Жіночих Організацій

Унікальність події полягає в тому, що вперше з’їжджаються з усіх континентів з 26 країн світу українки, які, займаючи солідні професійні та громадські позиції в країнах свого проживання, активно працюють для України.

Попри те, що в нашій країні достатньо жіночих форумів, практично до жодного з них не було залучено українок із діаспори. Тому завдання Асамблеї – відкрити для українського суспільства роль і значення українки у світі, висвітлити її професійність, активність та потенціал для впливу на державотворчі процеси в Україні, у країнах проживання, а також на міждержавні відносини.

Спеціальною гостею події буде Рейнелл Андрейчук, перша жінка-сенаторка в Канаді від провінції Саскачеван, а панелістками Асамблеї стануть жінки – справжнє сузір’я українок, які є носіями фахових знань, ділової та громадської активності.

Подія також покликана зламати наявні досі стереотипи і представити українку у світі сучасною, дієвою, професійною, успішною. А також – створити комунікаційний майданчик, що дасть можливість консолідувати зусилля як окремих особистостей, так і громадських організацій на реалізацію спільних проєктів та завдань.

Учасницями заходу будуть знакові постаті: Анна Кантер, співзасновниця Культурного центру Анни Київської в Санлісі (Франція); Марта Кебало, голова представництва СФУЖО в ООН (Канада); Мирослава Ґонґадзе, головна редакторка та очільниця Української служби «Голосу Америки» (США) та багато інших.

До учасниць Асамблеї звернуться Оксана Линів, головна дириґентка Опери м. Ґраца (Австрія), а також Павло Ґрод, президент Світового Конґресу Українців.

Асамблею присвячено 70-літтю однієї з найавторитетніших світових жіночих українських організацій – Світової Федерації Українських Жіночих Організацій, яка, за словами Анни Кісіль, голови організації, «демонструє високий рівень професіоналізму та патріотизму, об’єднуючи найактивнішу частину світового українського жіноцтва та забезпечуючи збереження національної ідентичності українців у світі і міцну підтримку України».

В Асамблеї візьмуть участь депутатки Верховної Ради України VІІІ скликання Оксана Білозір та Оксана Юринець, які впродовж виконання своїх депутатських обов’язків активно співпрацювали зі світовим українством.

Учасниць Асамблеї привітає Маркіян Мальський, голова Львівської обласної державної адміністрації, Андрій Садовий, міський голова Львова, а також Юрій Бобало, ректор Львівської політехніки.

Опубліковано Новини.