“Ми пам’ятаємо! ми сильні”. 85-ті роковини Голодомору 1932-1933 рр.” 

Дівчинка-борд3Х6-лого

Масштабними заходами Україна та світ відзначають 85-ті роковини Голодомору. Міжнародна акція «Запали свічку пам’яті», Міжнародний форум «Україна пам’ятає, світ визнає», меморіальне засідання Верховної ради України, відкриття виставки «Україна 1932-1933. Геноцид голодом» та загальнодержавні жалобні заходи 24 листопада покликані вшанувати вбитих у 1932-1933 роках.

Про це розповіли сьогодні на прес-конференції в УКРІНФОРМі Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, народний депутат, Голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький, Державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко, начальник Управління з питань закордонного українства та гуманітарного співробітництва МЗС Лариса Дір та директор представництва Світового Конґресу Українців Сергій Касянчук.

Учасники прес-конференції детально розповіли про заходи, які відбуваються в Україні та світі в рамках інформаційної кампанії, розшифрували гасла, зупинили увагу на символіці відеороликів та візуальних образів, які супроводжують кампанію.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович повідомив, що національні пам’ятні заходи до 85-тих роковин геноциду проходять під гаслом “Ми пам’ятаємо! Ми сильні”. У свою чергу слоганом міжнародної кампанії є слова  “Україна пам’ятає – світ визнає!”. “Пам’ять про Голодомор єднає українців у нашій державі та в інших країнах, де вони живуть. Вона стала важливим елементом національної ідентичності.  Ця пам’ять важлива також як застереження, що може статися із народом, який не зумів захистити своєї свободи. Ми не забули жахи 1932-1933 і готові нині  захищати свою незалежність зі зброєю в руках. Тому гасло цьогорічної інформаційної кампанії, присвяченої 85-тим роковинам Голодомору: “Ми пам’ятаємо! Ми сильні!”, а серед  її візуальних образів – український солдат на тлі Меморіалу пам’яті жертв геноциду та свіча-куля”, – зазначив В’ятрович.

Військовий-борд-з-лого

Володимир В’ятрович також повідомив, що до Дня пам’яті жертв Голодомору відбудеться кілька масштабних заходів на державному рівні. Зокрема, в столичній Опері відбудеться мистецька акція, організована Міністерством культури. Пам’ятні заходи за участі Президента пройдуть і в Мистецькому Арсеналі та о 16-й годині – біля Меморіалу жертвам Голодоморів. Також 23 листопада о 15.00 у Верховній Раді відбудеться меморіальна сесія, присвячена пам’яті жертв Голодомору.

свічка-кіля-борд3х6-лого

Визнання Голодомору геноцидом українського народу парламентами інших держав, окремими регіонами, як ми це бачимо на прикладі окремих штатів США, для нас є дуже важливим, бо це підкреслює тяглість тієї війни, яку протягом століть ведуть проти України спочатку колонізатори, а нині – агресори. І для нас надзвичайно важливо, щоб усе, що ми робимо для вшанування пам’яті загиблих, почули не лише наші громадяни, а почув весь світ. У меморіальній сесії візьмуть участь очільник православної церкви Патріарх Філарет, очільник УГКЦ Блаженнійший Святослав, керівники парламентів різних країн, дослідники цієї теми, громадські активісти. Ми сподіваємося, що буде пряма трансляція цього засідання, і воно стане символом того, що на державному рівні Україна завжди пам’ятатиме про Голодомор як про одну з найбільших трагедій українського народу”, –  розповів Голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький.   

 Державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко презентував випущені спільно з Українським інститутом національної пам’яті брошури “Україна. Геноцид голодом. 1932-1933”, які вийшли українською, англійською, німецькою, французькою та іспанською мовами, а також анонсував вихід серії роликів соціальної реклами,  присвячених цій темі, серед яких буде і один анімаційний. “Уже наступного тижня ці ролики будуть готові і їх можна буде побачити і на національних каналах, і в інтернеті. Також ці ролики будуть перекладені англійською мовою і розміщені на закордонних ресурсах”, – повідомив Біденко. 

Міністерство закордонних справ готує видання збірника документів щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу в іноземних державах: “У цій книжці буде представлено документи іноземних держав, ухвалені на національному та регіональному рівнях, щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу та вшанування пам’яті жертв Голодомору, документи, ухвалені в рамках міжнародних організацій”, – коментує Лариса Дір, начальник Управління з питань закордонного українства та гуманітарного співробітництва МЗС.

1 вересня із Києва стартувала Міжнародна акція «Запали свічку пам’яті», яка протягом 85-ти днів пройде у 85-ти куточках світу.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа