Кількість заручників на окупованих територіях збільшилася до 118 осіб

B рамках неформальної мінської платформи Перший віце-спікер українського парламенту Ірина Геращенко, разом з народними депутатами провела зустріч з координатором ОБСЄ в гуманітарній мінській групі Т. Фрішем. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

«Розповіли колегам з різних фракцій про нашу роботу щодо звільнення заручників. На жаль, на сьогодні кількість заручників в ОРДЛО збільшилася, і складає 118 осіб, це цивільні і військові (збільшилася і за рахунок цивільних, яких хапають на окупованих територіях, так, на жаль, і наші військові були затримані)», – написала парламентар.

Ірина Геращенко також повідомила, що СБУ і мінська група провели велику роботу щодо пошуку інформаціі про зниклих безвісти. «Встановили долю кількох десятків таких громадян», – додала вона.

«Згідно оновленої інформаціі СБУ, на сьогодні у списку зниклих безвісти 418 осіб. Не виключаю, що зниклих безвісти в ході конфлікту – більше, і ми маємо знайти інформацію про всіх зниклих, загиблих, встановити іх долю», – зазначила Ірина Геращенко.

Вона також вилосвила позицію украінської сторонни, яка наполягає на залученні МКЧХ до пошуку зниклих і експертизам днк загиблих.

«Дуже сподіваюся , що після відвідин президентом МКЧХ Пітером Мауером України, в тому числі і Донбасу, будуть позитивні зрушення в цих питаннях (пошуку зниклих і експертиз). Щодо заручників, то тут немає згоди ОРДЛО і РФ на залучення МКЧХ до процесу іх звільнення, тому на сьогодні в мінській групі ми домовилися про залучення до звільнення моніторинговоі місіі ООН з прав людини (з цим всі погодилися). Дуже сподіваємося, що це компромісне рішення прискорить звільнення», – висловила переконання Ірина Геращенко.

Вона також зазначила, що депутати з усіх фракцій висловили занепокоєння тим, що процес звільнення з вересня 2016 фактично заблокований і закликали мінську групу шукати всіх шляхів для якнайшвидшого звільнення людей.

«Також координатор ОБСЄ Т. Фріш розповів про зусилля, які докладає гуманітарна група для вирішення інших гуманітарних питань, зокрема щодо допуску гуманітарних міжнародних місій, покращення роботи КПВВ. Депутати гостро поставили питання про необхідність негайного відкриття КПВВ “Золоте”, яке заблоковане вже рік. Робота КПВВ ” Золоте” дозволить значно розвантажити інші пункти, і в цьому зацікавлені прості громадяни по обидві сторони лінії зіткнення», – написала Перший віце-спікер.

За словами Ірини Геращенко українські депутати особливо акцентували увагу на проблематиці дітей, на неприпустимості залучення дітей до збройних конфліктів.

«Парламентарі також звернулися до координатора ОБСЄ з проханням зайняти більш активну позицію в питанні звільнення підлітків , які й досі утримуються в СІЗО Донецька і яких представники ОРДО обіцяли звільнити ще у грудні», – повідомила парламентар.

napodvale

Ірина Геращенко написала, що під час цієї важливої розмови представники всіх фракцій підкресили, що вважають пріорітетними безпековий і гуманітарний блок мінських угод. «Українська сторона готова до компромісів в питанні звільнення заручників, але при цьому всі депутати підкреслили, що є ті злочини, які не потрапляють під амністію», – зазначила вона.

Ірина Геращенко висловила подяку усім, хто долучився до розмови, хто щиро вболіває за звільнення заручників і хоче знати деталі, подробиці, всю інормацію і сприяти в цих непростих процесах.

Водночас вона зазначила, що жодного представника, які влаштували блокаду нібито задля звільнення українських заручників – на зустрічі не було.

Received: from webmail.uh.ua [93.190.43.23]; Thu, 16 Mar 2017 23:51:00 +0200

Опубліковано Новини.