До Дня Захисника України в Києві відбудеться фестиваль «Історія:ua» (програма)

Український інститут національної пам’яті другий рік поспіль відзначає День захисника України масштабним фестивалем «Історія:UA». 13 жовтня в парку Шевченка та Червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка під час фестивалю відбудуться численні презентації, лекції відомих істориків, книжкові виставки, дитячий майданчик, де, зокрема, працюватиме і «польова пошта», а також концерт українських зірок та світлове лазерне шоу.

Про це на прес-конференції розповіли організатори фестивалю.

«Популяризація історії – одне з головних завдань Українського інституту національної пам‘яті. Для того, щоб минуле ставало популярним, воно має бути цікавим. Тому ми започаткували фестиваль «Історія.UA” на якому демонструємо, як розповідати нашу історію, використовуючи нові підходи: арт-плакати, ігри, відео-історії, лекції на історичні теми, які виходять за межі шкільного підручника, різноманітні дискусійні майданчики, де можна зустрітися з однодумцями і відкрити для себе невідомі факти. То ж запрошуємо усіх відзначити День захисника України з нами. Цей день ще доволі новий у нашому календарі. І ми сподіваємося, що запропонований нами пізнавально-розважальний формат стане традиційним для його відзначення», – зазначив на прес-конференції, присвяченій фестивалю, голова Українського інституту національної пам‘яті Володимир В’ятрович.

ДЗУ-FB+

Партнерами фестивалю «Історія.UA» виступили Київський Національний університет ім. Тараса Шевченка, Центр досліджень визвольного руху та ГО «Експертний корпус». Спеціально до фестивалю Український інститут національної пам’яті підготував кілька новинок, які уже викликали неабиякий інтерес: дитячу настільну гру «УПА – відповідь нескореного народу», книгу «Усна історія російсько-української війни», присвячену бійцям добровольчих батальйонів, та проект «Відеоісторія» (теми «Як творилася держава. Українська революція 1917-21 рр.» та «За що боролася Українська повстанська армія»).

Завершиться фестиваль великим гала-концертом за участю Христини Панасюк, гуртів ТІНЬ СОНЦЯ та ТАРТАК, а також учасників проекту «Пісні війни» – дуетів відомих артистів та учасників бойових дій. Перед виступом ТАРТАКА на стіні Червоного корпусу університету глядачі зможуть побачити світлове лазерне шоу «Історія українського війська», де за три хвилини можна буде простежити ґенезу українських захисників від дружинників князя Святослава до сучасних бійців ЗСУ.

Опубліковано Новини.