З глибини віків

ramka_Zver_cover_20mm

Історія, правда про наше минуле, про джерела нашого походження і нашої культури, це те міцне підґрунтя, на якому тримаються стіни державної будівлі. Ми бачимо стовбур дерева, бачимо крону, розлоге гілля, милуємося листям, тішимося квітами і розкошуємо смачними плодами. Але чи усвідомлюємо, що життя кожного дерева залежить від міцності і глибини коріння, якого ми не бачимо, воно вже глибоко під землею, але ж саме від нього йде життєдайна сила, той сік, який живить наш національний стовбур.

Довгий час нашу історію фальсифікували, приховували, паплюжили, цинічно обкрадали, аби створити хибне враження, що ми нація-перекотиполе, тендітний, всихаючий безплідний і обдертий стовбур без коріння і тому лише вітати і підтримувати слід кожен крок у пошуку і відродженні та поверненні нашої спадщини, історії та культури.

Серед подвижників цієї шляхетної справи хочу виокремити мого земляка, уродженця села Ведмеже на Роменщині Миколу Васильовича Гладкого, який вже віддавна досліджує, збирає та популяризує нашу спадщину, приховану під тисячолітнім шаром, спадщину Скіфії. Його унікальні колекції, яким позаздрить не один музей, стали підставою і основою для розкішних книг «Золоті хвилі Скіфії» й «Містерії скіфів та Знахар Еллади». Пан Микола продовжує національне подвижництво таких уже легендарних збирачів і хранителів старовини як Дмитро Яворницький та Іван Гончар.

Микола Гладкий є не просто ентузіастом чи збирачем. До свого захоплення від підходить масштабно і науково, всі предмети його колекції пройшли спектральний аналіз, зафіксовано місце і час їх знаходження тощо. А унікальні книги-фотоальбоми є безцінними не лише для науковців-археологів, але й як чудовий подарунковий варіант.

Зазирнімо в глибину сивих віків, припадімо до життєдайного джерела, воно додасть нам сил і впевненості в майбутньому. Не з нас починалося – не на нас і закінчиться.

Віктор Рог

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа