У Москві помер активіст української громади

Прощай, наш друже старший, незабутній!

21 липня у Москві на 95 році життя одійшов у вічність Олег Григорович Храбан — активний діяч української громади в російській столиці, ветеран Великої Вітчизняної, бойові заслуги якого в Другій світовій війні відзначені орденами, медалями «За відвагу”, “Учаснику битви за Ленінград” та іншими нагородами.

hraban_html_cc495e3c

Народжений 14 травня 1923 року в місті Новограді-Волинському, О.Г. Храбан з 1939 року пов`язав своє життя із Росією: навчався в Ленінградському електро-технічному інституті зв’язку, а згодом служив радистом на Волховському фронті, брав участь в обороні Ленінграда. Протягом 1943-1947 років студіював інженерну справу в Московському енергетичному інституті, отримав спеціальність інженера-електрика, затим плідно працював у Всесоюзному науково-дослідному кіно-фотоінституті (завідувачем лабораторії, старшим інженером, старшим науковим співробітником).

Залюблений в культуру, історію України, в рідну мову та літературу, він, будучи кандидатом технічних наук та “Відмінником кінематографії СРСР”, людиною високої громадянської честі й національної гідності, віддав багато зусиль становленню в Москві осередків рідної мови та культури – товариства «Славутич», Українського історичного клубу, Бібліотеки української літератури у Москві (БУЛ). Тут його стараннями підготовлено до друку немало доповідей і статей для «Наукового вісника українського історичного клубу», книгу мемуарів знаного на Черкащині краєзнавця-історика Г.Ю. Храбана «В сталінських катівнях» та наукове дослідження зазначеного автора, свого батька, про передумови та перебіг Коліївщини — селянської війни на Україні в 1768-1769 рр. Обидві праці, що свого часу були яскраво презентовані в БУЛ (знищеної путінськими посіпаками — ред.), викликали неабиякий інтерес читачів.

Відкриттям ще однієї грані творчості нашого талановитого земляка стало ознайомлення з його поетичним доробком, зокрема, із перекладами українською мовою творів Олександра Пушкіна, Міхаїла Лєрмонтова, Адама Міцкевича, Юліуша Словацького та Вільяма Шекспіра, представлені у рамках літературного фестивалю «Український мотив» та клубу-студії «Слово», що діяла при БУЛ, та опубліковані в електронних виданнях ліквідованої владою єдиної державної бібліотечної, культурно-просвітницької установи в Росії, створеної для задоволення національно-культурних запитів шанувальників української культури.

Вклонімося пам`яті одного з них — вірного сина України, мужнього воїна і громадянина, людини неабиякої духовної наснаженості та щедрості в творенні добра для людей.

Вічная пам’ять Олегові Храбану!

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа