У Харкові діє пересувна виставка «Вбивство голодом – геноцид»

16 листопада 2017 року в Навчально-науковому інституті енергетики та комп’ютерних технологій Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка працювала науково-документальна виставка «Вбивство голодом – геноцид». Виставка була створена істориками ВО «Свобода» до 80-х роковин Голодомору 1932-33 рр. У межах експозиції представлено 24 плакати, які висвітлюють докази зумисного нищення української нації голодом. У Харківському університеті імені Василенка виставкові матеріяли презентував заступник голови Харківської «Свободи» з питань історичної пам’яти Олександр Ґава.

ВиставкаГолодомор_назва

«Дуже тішить, що студентство та професорсько-викладацький склад харківських вишів проявляють інтерес до матеріялів нашої виставки. Створена у 2013 році, свободівська виставка досі не втратила актуальности. Нині, коли багато країн світу визнали Голодомор 1932-33 рр. геноцидом нашої нації, українці продовжують усвідомлювати та осмислювати одну з найтрагічніших сторінок історії ХХ-го сторіччя. Цей процес є надзвичайно важливим, адже усвідомлення Голодомору геноцидом – є головним запобіжником того, що подібне вже ніколи не повториться.

Дуже важливо в цьому напрямку працювати не лишень в міжнародному плані, де ми є зараз на порозі епохальної ухвали Конґресу США про визнання Голодомору геноцидом, але і всередині України. Особливо тут, на Слобожанщині, де Голодомор вдарив чи не найпотужніше. Примітно, що студенти Університету ім. Василенка цікавилися морально-психологічними мотивами виконавців злочину Голодомору. Вважаю, що Голодомор необхідно досліджувати й з цієї точки зору, адже проаналізувати, зокрема й з психіятричного боку злочинців кривавого більшовицького режиму вкрай важливо», – прокоментував зустріч зі студентами Олександр Ґава.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа