Помер ветеран ОУН Михайло Бунь

bunj

In memoriam

3 квітня відійшов у вічність член Київського крайового Братства ветеранів ОУН-УПА Михайло Бунь – оунівець, політв’язень, громадський діяч, депутат Броварської міськради кількох скликань.

Михайло Федорович Бунь народився 22 серпня 1932 року у с. Угорники на Івано-Франківщині.

Юнаком 1947 р. вступив до лав ОУН (р), був зв’язковим та інформатором націоналістичного підпілля. Також поширював у рідному селі Угорники агітаційні листівки УПА. Мав псевдо «Богун».

1 лютого 1949 р. – заарештований, а 30 квітня 1949 р. Військовий трибунал військ МВД Станіславської області засудив його за антирадянську діяльність до 25 років виправно-трудових таборів.

1955 р. – амністований. Він відсидів 6 років і 8 місяців. Покарання відбував на мідному руднику м. Джезказган (Казахстан).

Після звільнення працював слюсарем-електриком будинкоуправління, а згодом керуючим будинків у тресті «Станіславліс». У 1959-62 рр. навчався у Львівському лісотехнічному інституті, у 1965 р. закінчив Донецький політехнічний інститут.

З 1965 р. працював у «Будбанку» головним інженером відділу капітального будівництва Ясинуватського райвиконкому Донецької області, згодом начальником кошторисно-договірного відділу Донецького тресту «Сільбуд».

З 1976 р. проживав у м. Бровари Київської області. У 1978-96 рр. працював у союзному тресті «Теплицетехмонтаж». В 1983-86 рр. – провідний інженер Всесоюзного об’єднання «Сільгосптехніка».

З 1996 р. – завідуючий сектору у відділі капіталального будівництва об’єднання “Діалір” (Київ).

У роки перебудови став одним із засновників Народного Руху України, очолює Броварський міський осередок НРУ. 1992 р. – реабілітований. Вступає до лав Київського крайового Братства ветеранів ОУН УПА.

Кілька скликань підряд був депутатом Броварської міської ради. У 2007 р. присвоєно звання «Почесний громадянин міста Бровари». Удостоєний ордена «За заслуги» ІІІ ступеня. Похований 5 квітня в Броварах.

Олег Слабоспицький

Опубліковано Національна пам'ять.