Пам’яти ветерана ОУН Григорія Комаринського

image002

Провід ОУН (Б) із глибоким смутком повідомляє, що в Мюнхені, 3 жовтня 2019 р., на 99-му році життя відійшов у вічність довголітній член ОУН, сеньйор Пласту куреня «Характерники», член Крайової Пластової Старшини в Німеччині та відомий громадський діяч

komarynskiy2

Світлої пам. інженер Григорій КОМАРИНСЬКИЙ

Покійний народився 13 березня 1921 р. в с.Мозолівка на Підгаєччині в патріотичній родині. 1937 року вступив у ряди ОУН, за націоналістичну діяльність був у 1939 р. заарештований польською владою і вийшов на волю з початком 2-ої Світової війни. За націоналістичну діяльність нацистська окупаційна влада тримала Г.Комаринського на початку 1941 р. кілька місяців у тюрмі. Після звільнення вступив у Львові до Вищої торговельної школи і працював бухгалтером у Бучачі.

Після війни друг Г.Комаринський опинився в таборі українських біженців в Ашафенбурзі, входив до управи табору і був активним у молодіжних структурах, як Пласт і Т-во «Січ». Перед ним відкрилася нова можливість продовжити навчання, і він вступив на курси економіки Українського технічно-господарського інституту (УТГІ) в Регенсбурзі, здобув диплом інженера економічних наук у 1950 р. Коли УТГІ переведено до Мюнхену, Покійник став у ньому викладати економіку, був доцентом, бібліотекарем, секретарем та вкінці в.о. директора Інститут. При ліквідації УТГІ у 2006 р. він передав його архів до НУ «Києво-Могилянська Академія». Усе своє активне життя в Мюнхені світл. пам’яті Г.Комаринський від 1954 до 2006 р. служив громаді на різних посадах добродійної організації «Українська медико-харитативна служба» (УХМС) – від референта до заступника Голови. А в 2006 р. він організував передачу архіву УМХС до «Музею історії медицини Галичини» та «Українського лікарського товариства» у Львові.

Покійник залишив у смутку сина Богдана. Провід ОУН складає родині Покійника та всій українській громаді в Мюнхені щирі вислови співчуття за втрату батька, невтомного працівника і вірного парафіянина, гарячого патріота України.

У вівторок 15 жовтня о 18-ій годині в кафедральному храмі Пресвятої Богородиці й св.Андрія Первозваного УГКЦ в Мюнхені буде відправлена заупокійна св.Літургія. Похорон Покійника відбудеться 16 жовтня о 9-ій годині на новій частині цвинтаря Вальдфрідгоф.

Вічна йому пам’ять!

Мюнхен, 10.10.2019.

Провід ОУН,

Український інститут освітньої політики (УІОП) в Мюнхені

Опубліковано Національна пам'ять.