«Борці за українську державу»

36578817_2232799600064370_8510637465512443904_o

Така назва виставки, яка відкрилася за участі громадськості у Національному музеї історії України. Присвячена Українській Повстанській Армії.

У рамках заходу відбулася презентація фотолітопису «Українська Повстанська Армія 1942–1954», про подію Українській Інформаційній Службі розповідає історик, відповідальний редактор видання, директор Мистецького Фонду імені Короля Данила Роман Грицьків.

Сьогодні темі УПА присвячено багато різноманітніх заходів. Це важливо. Особливо приємно, що часто вони відбуваються у Києві та мають загальнонаціональне значення. Після тривалого замовчування і фальсифікацій суспільство нарешті має нагоду у повному обсязі отримати правдиву інформацію про національно-визвольний рух. За часи незалежності було проведено чимало досліджень, присвячених цій тематиці, надано доступ до архівів та опубліковано багато документів і матеріалів. Однак, для широкого загалу першочергове значення має доступне, візуальне та графічне відображення подій. Саме тому оригінальні речі, артефакти того часу, а також світлини відіграють першочергову роль у цілісному сприйнятті боротьби ОУН і УПА.

Знаходячись поруч з цими, без перебільшення святими речами – просякнутим кровʼю героїв бойовим прапором ОУН і УПА, кліше дереворитів, повстанськими листівками, документами, зброєю та обмундируванням, особливо приємно презентувати наш фотоальбом.

Такі спільні заходи покликані не розпорошувати знання, а створювати умови для їхнього комплексного та вичерпного пізнання суспільством. Обʼєднавши зусилля держави, науковців та громадян ми зможемо успішно подолати створені комуністичним режимом та новітніми фальсифікаторами міфи і стереотипи про минуле України. В сучасних умовах ми повинні особливо активно наголошувати на місці ОУН і УПА в національній та світовій історії. Поряд з продовженням традицій українських визвольних змагань та державотворення, українські повстанці зробили колосальний внесок у боротьбу з нацистським та комуністичним тоталітарними режими. Гідне висвітлення та вшанування подвигів наших героїв повинно бути одним з головних пріоритетів сучасного державного розвитку України.

Григорій Жибак, УІС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа